Маркування шин у країнах ЄС

З травня 2021 р. застосовуються Положення (ЄС) 2020/740, яке передбачає зміну способу маркування шин. Дізнайтеся більше про значення маркування шини та нову інформацію про параметри енергоефективності шин.

Перегляд інформації про маркування шини

Компанія Goodyear тісно співпрацює з європейськими установами з питань оновлення маркування шин із метою сприяння інноваціям у сфері промисловості та прийняттю споживачами більш продуманих рішень під час вибору шин. Ми вважаємо, що нове маркування шин у країнах ЄС дозволить споживачам отримати більш актуальну та порівняну інформацію щодо параметрів шин і дозволить споживачам робити свідомий вибір під час покупки нових шин. Нове маркування шин у країнах ЄС також надає більш детальну інформацію в режимі онлайн, що полегшує вибір для споживачів та професіоналів. У розділах нижче ми підготували для вас більш детальний опис маркування шин.

Маркування шин у ЄС і класи ефективності шин мають нову конструкцію і зазнали певних змін у зв’язку з появою нової шкали. Попередній стандарт маркування показував лише класи шин із точки зору сили опору кочення, зчеплення з пологою поверхнею та рівня зовнішнього шуму. Нове маркування шин у країнах ЄС містить додаткову інформацію про характеристики шин за використання в умовах сніжної погоди та на вкритих кригою доріг. Шкала класів маркування для зчеплення шин із вологою поверхнею дороги й силою опору кочення зараз має 5, а не 7 класів, які позначаються літерами від А до Е.

Економічність витрати пального визначається силою опору коченню шини. Шина з низьким рівнем кочення є більш економічно вигідною, оскільки потребує менше енергії для кочення. Економічність витрати пального оцінюється від A (найвищий показник) до Е (найнижчий показник).

Чи знаєте ви, що на шини припадає до 20 % витрати пального автомобілем? Вибір шин із високим показником економічності витрати пального забезпечить більший пробіг на один бак пального та зменшить викиди CO2. Залежно від опору кочення шини, її економічність витрати пального варіюватиметься від класу А, що вказує на найкращу економічність витрати пального до класу Е, що вказує на найгіршу економічність витрати пального. Споживання пального збільшується між класами приблизно на 0,1 літра на кожні 100 кілометрів шляху. Простими словами, шини, що сприяють економічній витраті пального, потребують менше енергії для кочення. Як наслідок, це призведе до меншої витрати пального, а також до зменшення впливу на навколишнє середовище!

Економічність витрати пального. Економічність витрати пального визначається силою опору коченню шини. Шина з низьким рівнем кочення є більш економічно вигідною, оскільки потребує менше енергії для кочення. Економічність витрати пального оцінюється від A (найвищий показник) до Е (найнижчий показник).

«Зчеплення на вологій поверхні» — це здатність шини зчіплюватися з вологою поверхнею дороги. У рейтингу ЄС основна увага приділяється лише одному аспекту зчеплення шин із вологою поверхнею дороги — ефективності гальмування шини на вологій поверхні. Ефективність класифікується за класами від А до Е. Шини з високим показником зчеплення з вологою поверхнею дороги швидше гальмуватимуть на вологій поверхні дороги за повного гальмування. 

Примітка: під час водіння дотримуйтеся рекомендованої відстані для здійснення зупинки.

* Під час вимірювання згідно з методами тестування, встановленими в Положенні UNECE 117. Гальмівний шлях може залежати від умов водіння та інших чинників. 

Зовнішній шум. Показник зовнішнього шуму, який створюється шиною, у децибелах. Клас шуму оцінюється від A (тихий) до C (шумний).

У рейтингах шин у країнах ЄС також враховується рівень зовнішнього шуму шини, який створюється під час їзди. Вибір шин із гарним показником рівня шуму зменшить вплив вашого автомобіля на навколишнє середовище. Рівень шуму різниться за класами А, В або С. Рівень зовнішнього шуму шини вимірюється в децибелах, а точне значення вказується в нижній частині маркування. Шини з низьким рівнем зовнішнього шуму мають значення від 67 до 71 дБ. Найвищий рівень показують звукові хвилі від 72 до 77 дБ. Збільшення всього на кілька децибелів становить значну різницю в рівнях шуму. Насправді, збільшення на 3 дБ подвоює рівень зовнішнього шуму, який створює шина!