A Fulda Challenge

Fulda Challenge: Ragadja meg az elemeket

A Fulda Challenge egy extrémsport-esemény, amely kombinálja a vezetési tudást és a sportszellemet. Sportolók és hírességek sereglenek a kanadai Yukonba egész Európából minden télen, hogy megmérkőzzenek a mínusz 40 fokos hidegben.

Együtt versenyeznek a legendás versenyző, Hans-Joachim Stuck irányításával. Változatos események, extrém hőmérséklet, szürreális és veszélyes téli táj: a versenyzők ilyen körülmények között feszegetik teljesítményük határait. Csak a legkiválóbb sportolóknak van esélyük a győzelemre.

A szélsőséges körülmények nemcsak a versenyzők számára jelentenek állóképességi harcot, hanem tökéletes tesztpályát biztosítanak téli abroncsaink számára is.

A verseny

Minden Fulda Challenge versenyen mások az útvonalak és az események, így mindegyik sajátos jellegű. Minél keményebb és látványosabb, annál jobbnak számít!

Az eddigi versenyeken indultak már SUV gépkocsikkal, cross-autókkal, quadokkal és légpárnás járművekkel is. A versenyzők tudásukat és kitartásukat sí-, jégmászó és kajakversenyeken, testi erőnlétüket pedig félmaratoni futóversenyen, gyorskorcsolya-, ill. hegyi kerékpárversenyen mérik össze – mindezt fagypont alatti hőmérsékleten.

Kik vesznek részt

A Fulda Challenge növekvő sikere olyan résztvevőkhöz kapcsolódik, mint a volt focista Fredi Bobic, a bokszoló Sven Ottke, a korábbi olimpiai bajnok Lars Riedel, a Párizs-Dakar-győztes Jutta Kleinschmidt, a nyolcszoros aranyérmes Birgit Fischer és a tízpróbázó Frank Busemann (a 2008-as győztes) és Joey Kelly (a 2009-es győztes) – mindketten korábbi nyertesei a Fulda Challenge versenynek.