Czech Republic CS
Změnit stát

Sezónní pneumatiky

Měli byste si koupit zimní pneumatiky?

Zimní pneumatiky jsou konstruovány tak, aby poskytovaly záběr a ovladatelnost během zimních měsíců. V některých zemích jsou ze zákona povinné, ale mohou být chytrou volbou i tam, kde jsou zimy relativně mírné. Čím se zimní pneumatika odlišuje?

Zimní pneumatiky nabízejí bezpečnější jízdu v chladném počasí: Zimní pneumatiky Fulda používají speciální křemíkovou směs, která zvyšuje výkon pneumatiky poklesnou-li teploty pod 7 °C. Tato směs usnadňuje rozjezd, zastavení a zatáčení na studených silnicích. Celoroční nebo letní pneumatika může mít i v zimě dobrou výkonnost, ale speciální zimní pneumatika je vyrobena tak, aby zajišťovala lepší ovladatelnost v chladných podmínkách.

Jsou konstruovány na silný záběr na zimních silnicích: Na našich stránkách s výrobky se setkáte s pojmem „lamely“ na našich zimních pneumatikách. Tyto dodatečné zářezy v běhounu poskytují pneumatice mimořádný záběr na problémových zimních silnicích. Širší bloky běhounu zlepšují schopnost pneumatiky odvádět sníh z pneumatiky. Žijete-li v oblastech, kde zimy znamenají silný led na silnicích, nabízejí pneumatiky s hroty mimořádně silný záběr.

Jak kupovat zimní pneumatiky

Jelikož nové označení pneumatik EU neklasifikuje zimní výkonnostní charakteristiky, je dobré vyžádat si nezávislou radu z jiného zdroje. Zde mohou přijít vhod nezávislé testy pneumatik. Tito nezaujatí posuzovatelé mohou pomoci rozhodnout, které vlastnosti pneumatik jsou vhodné pro vaše vozidlo, vaše klima a styl jízdy. Váš místní prodejce pneumatik vám rovněž bude schopen pomoci posoudit vaše možnosti a bude mít více poznatků o tom, co funguje ve vašem regionu.

Zimní, letní a celoroční pneumatiky mají různou přilnavost k silnici. Používání různých pneumatik, které nemají stejný vzorek nebo charakteristiky běhounu, může snížit výkon tam, kde ho nejvíc potřebujete. Pro optimální ovladatelnost použijte na všech čtyřech kolech stejnou sadu pneumatik.

Staráte-li se řádně o své pneumatiky, vydrží vaše chytrá investice déle. To znamená ukládání pneumatik na bok namísto běhounem dolů. Uchovávání pneumatik ve zvláštních vacích je rovněž pomůže ochránit v době mimo sezónu. Nemáte-li v místě bydliště dostatek místa, zeptejte se svého místního prodejce na jiné možnosti uskladnění.

Zimní pneumatiky jsou konstruovány tak, aby vám pomohly udržet vozidlo na zimních silnicích. V chladnějších měsících vám mohou zajistit zážitek z jízdy, avšak bezpečnost silničního provozu musí být vždy na prvním místě. Zimní pneumatiky mohou mít nižší rychlostní kategorii než jejich letní obdoby. Zjistěte si doporučenou rychlostní kategorii pneumatiky a nepřekračujte ji.

Je dobré často kontrolovat tlak v pneumatikách a hloubku vzorku. Udržování správného tlaku v pneumatikách pomáhá dostat z pneumatik to nejlepší. Hloubka vzorku je důležitá pro udržování optimálního výkonu. Jsou-li zimní pneumatiky vyžadovány ze zákona, je zpravidla rovněž povinná minimální hloubka vzorku. Právní předpisy EU požadují pro letní pneumatiky minimální hloubku vzorku 1,6 mm. Společnost Fulda doporučuje u zimních pneumatik hloubku vzorku minimálně 4 mm.