Czech Republic CS
Změnit stát

Porozumějte svým pneumatikám

Péče o pneumatiky

S pravidelnou péčí budou vaše pneumatiky Fulda podávat dobrý výkon až do okamžiku jejich výměny.

Pneumatiky se postupně opotřebovávají, takže není vždy jednoduché poznat, zda již pneumatiky nejsou opotřebeny nad rámec bezpečného používání. Budete-li věnovat pozornost těmto faktorům, spolu s pravidelnou kontrolou a údržbou, pomůže vám to sledovat opotřebení pneumatik a zjistit poškození dříve než nastane problém.

Zjistíte-li problémy se zatáčením, brzděním nebo ovladatelností na mokrých silnicích nebo pociťujete-li nadměrné vibrace, obraťte se na svého prodejce. Může být načase provést záměnu, vyvážení nebo seřízení nebo je zapotřebí koupit náhradní sadu.

Určitou údržbu můžete provádět sami, ale je důležité vědět, kdy ji přenechat odborníkovi. Užitečná doporučení týkající se údržby pneumatik jsou uvedena níže.

Kontrola tlaku vašich pneumatik – dělejte jí pravidelně pro bezpečnou jízdu a delší životnost

Zvykněte si pravidelně kontrolovat tlak v pneumatikách: Udržování správného tlaku v pneumatikách je nezbytné pro maximální výkonnost pneumatik. V této části vysvětlíme, proč správný tlak napomáhá bezpečné jízdě a prodlužuje životnost pneumatik.

Záměna pneumatik - záměnu pneumatik provádějte každých 10 000-12 000 km nebo každých šest měsíců

Rotace pneumatik: Rotace pneumatik každých 10 000 až 12 000 km (nebo každých šest měsíců) napomáhá rovnoměrnému opotřebení. Zde vysvětlíme, co musíte udělat.

Odborník na pneumatiky provádějící kontrolu – pravidelně kontrolujte vzorek svých běhounů

Často kontrolujte běhouny pneumatik: Sledujte stav pneumatik prováděním pravidelných prohlídek charakteristik opotřebení běhounu pneumatik. V této části vás seznámíme s tím, co znamenají některé charakteristiky opotřebení běhounu pneumatik, a pomůžeme vám určit, zda není načase obrátit se na odborníka.

Požádejte o radu svého prodejce pneumatik – naučte se rozpoznat signály, které indikují, že vaše pneumatika potřebuje výměnu

Výměna pneumatik: Pravidelná kontrola a údržba pneumatik prodlouží jejich životnost, ale každá pneumatika se nakonec opotřebuje. Zjistěte, kdy je třeba vyměnit pneumatiky.