Czech Republic CS
Změnit stát

Chytrá jízda

Chytrá jízda

Ve společnosti Fulda se kultura technologických inovací vztahuje nejen na výrobky nesoucí naše jméno, ale také na důraz, jaký klademe na bezpečnost silničního provozu.

Nejen inteligentní výrobky – také chytrá jízda.

Představili jsme dvě významné iniciativy, abychom zvýšili povědomí o řádné údržbě a kontrole pneumatik:

  • Fulda Laser Check – Změřte si hloubku vzorku pneumatik pomocí našeho laserového nástroje
  • Fulda Pressure Check – Zkontrolujte si tlak v pneumatikách, aniž byste se dotkli ventilku

FULDA LASER CHECK

S technologií Fulda Laser Check zkontrolujete hloubku vzorku vašich pneumatik během několika sekund.

Co je Laser Check?

Laser Check je iniciativa společnosti Fulda, která umožňuje řidičům nechat si během speciálních bezpečnostních akcí přesně změřit zbývající hloubku běhounů jejich pneumatik.

Akce Fulda Laser Check zaměřené na bezpečnost silničního provozu, které od svého uvedení zaznamenaly významný úspěch, se nyní konají v celé Evropě, jakož i v Brazílii, USA a v Kanadě.

Naši technici využívají v rámci akce Laser Check speciální nástroj s laserovým paprskem připevněným k hlavě, který měří hloubku vzorku pneumatiky skenováním profilu jejího běhounu.

Profilometr má rozsah měření mezi 0,0 mm a 11,0 mm, přičemž nejpřesnější měření v kritickém rozsahu výšky profilu až 4 mm.

Náš partner v Německu, vysoce uznávaný Automobilclub von Deutschland (Německý autoklub – AvD), podpořil Fulda Laser Check jako důležitou dopravně-bezpečnostní iniciativu na několik let.

Nedostatečná hloubka vzorku: Nebezpečí

Laser Check upozorňuje řidiče na míru opotřebení jejich pneumatik a na nebezpečí spojená s nedostatečnou hloubkou vzorku jako je zvýšené riziko aquaplaningu a kratší brzdná dráha na mokrých silnicích.

Dostatečnou hloubku vzorku řidiči často podceňují a zatímco legislativa EU povoluje pneumatiky se zbývající hloubkou vzorku alespoň 1,6 mm, je řidičům doporučováno vyměnit pneumatiky při menší hloubce vzorku než 3 mm (4 mm u zimních pneumatik).

Ocenění za Laser Check

Bereme bezpečnost silničního provozu vážně a program Laser Check získal ocenění v Německu, v Evropě a po celém světě. Patří mezi ně:

  • Goldene Brücke - ocenění udělené Německou asociací PR (German Public Relations Association)
  • Goldene Pyramide - ocenění udělené Sdružením německých firem zabývajících se propagací prodeje a tréninkem prodejních dovedností (Association of German Sales Promoters and Sales Trainers)
  • European Silver Award - ocenění udělené firmami zabývajícími se propagací prodeje (Promoter’s Associations)
  • European Gold Award - ocenění udělené evropskými odbornými časopisy, které se zabývají propagací prodeje (European Promotion Trade Journals)
  • World PRO Award - nejvyšší světové ocenění za úspěšnou propagaci prodeje
  • One PS for safety (Jedna koňská síla pro bezpečnost)
  • Deutscher Verkehrssichheitspreis - Německé ocenění za bezpečnost silničního provozu, zlaté

FULDA PRESSURE CHECK

Kontrolujte tlak v pneumatikách, aniž byste se dotkli ventilku

Co je Pressure Check?

Pressure Check je první mobilní „bezdotykový“ systém kontroly tlaku v pneumatikách na světě, který nabízí přesné měření nahuštění pneumatiky, aniž byste se museli dotknout ventilku.

Chcete-li změřit tlak v pneumatikách, vozidlo jednoduše přejede rychlostí chůze přes testovací desky a o zbytek se postará systém Pressure Check.

Systém funguje nezávisle na modelu nebo rozměrech vozidla a typu použitých pneumatik tak, že sbírá data ze stovek jednotlivých čidel na kontaktní ploše.

Tato čidla měří stupeň tvrdosti pneumatiky, deformaci a další faktory, které jsou následně převedeny počítačovým programem na výsledek měření.

Nedostatečný tlak v pneumatikách: Nebezpečí

Nejsou-li pneumatiky nahuštěny na správný tlak, může to mít za následek předčasné opotřebení, vyšší riziko defektu pneumatiky a horší ovladatelnost.

Přesto z výzkumů vyplývá, že více než 1 ze 3 motoristů jezdí bez řádně nahuštěných pneumatik.

Cílem programu Fulda Pressure Check je upozornit na nebezpečí nesprávně nahuštěných pneumatik.