Czech Republic CS
Změnit stát

Výkonnostní kritéria kvality

Co to znamená?

Přístup 3/15/50 vyjadřuje testy výkonnostních kritérií, kterými naše pneumatiky procházejí.

3 – Počet výkonnostních kritérií, na která jsou pneumatiky testovány podle systému značení pneumatik EU

15 – Průměrný počet výkonnostních kritérií hodnocených nezávisle automobilovými organizacemi a tiskem

50 – Počet testů, kterými prochází každá nová konstrukce pneumatik Fulda.

Získejte více informací o hlavních výkonnostních atributech pneumatiky

3 – Testování označení pneumatik EU

Standardizované označení pneumatik EU, které bylo zavedeno v roce 2012, poskytuje údaje o rozměrech každé pneumatiky podle 3 hlavních výkonnostních kritérií:

  • Spotřeba paliva – Valivý odpor pneumatiky, který má vliv na úsporu paliva Vašeho vozidla. Hodnotí se od A (nejvyšší) do G (nejnižší).
  • Přilnavost za mokra – Brzdicí schopnost pneumatiky na mokrých vozovkách. Přilnavost za mokra se hodnotí A (nejvyšší) do F (nejnižší).
  • Vnější valivý hluk - Vnější hluk vytvářený pneumatikou, v decibelech. Černé zvukové vlny udávají třídu hlučnosti pneumatiky, od 1 (tichá) do 3 (hlučná).

Získejte více informací o označení pneumatik EU

50 – Interní testy společnosti Fulda

Všechny nové konstrukce pneumatik procházejí ne méně než 50 náročnými zkouškami , kdy je naši odborníci hodnotí podle kritérií přísnějších než vyžaduje označení EU, včetně:

  • Ovladatelnost a brzdění za mokra i za sucha
  • Kilometrová životnost a odolnost
  • Hluk v kabině
  • Aquaplaning – v zatáčkách a na přímé trati
  • Záběr
  • Stabilita při vysokých rychlostechNaše zimní pneumatiky jsou také testovány na trakci, ovládání a brzdění na ledě a sněhu.

Ale nám to nestačí

Ve společnosti Fulda jsme přesvědčeni, že značení pneumatik EU pomáhá spotřebitelům činit při nákupu nových pneumatik informovaná rozhodnutí. Proto jsme na vývoji značení s úředníky EU před jeho zavedením spolupracovali.

Ceníme si rovněž příspěvků nezávislých subjektů a organizací provádějících testy a vážíme si jejich poctivého posouzení našich výrobků opět s vírou, že pomohou spotřebitelům učinit informované rozhodnutí. Proto v našich brožurách a na internetu zveřejňujeme výsledky testů společně s informacemi o našich pneumatikách.