Estonia ET
Vahetage riiki

Hooajalised rehvid

Valmisolek kõikideks aastaaegadeks

Iga aastaajaga on seotud teatud liiklusohud. Sõiduki ettevalmistamine vastavalt aastaajale aitab sõitmist nautida terve aasta jooksul, ilmast hoolimata.

Olge valmis igasuguseks ilmaks

Kui lähete pikale reisile, kontrollige enne teeleasumist rehve. Veenduge, et rehvidel on piisav mustrisügavus – see tähendab vähemalt seadusega sätestatud miinimumi 1,6 mm – ning et rehvid on korrektselt õhuga täidetud. Ärge unustage kontrollida varurehvi.

Mõnes riigis on kohustuslik esmaabikomplekti ja ohukolmnurga olemasolu sõidukis. Samuti on oluline hoida autos hädaolukorra komplekti signaalrakettide, veepudeli, puksiirköite, teki, helkurvesti, paberkäterättide, taskulambi, mobiiltelefoni autolaadija ja klaasipesuvedelikuga. Kui elate piirkonnas, kus talved on eriti külmad või lumised, võtke kaasa lisatekke ja -riideid. Teie kohalik autoorganisatsioon teavitab teid teie piirkonnas seadusega sätestatud nõuetest seoses hädaolukorra komplektiga.

Driving in summer

Sõitmine suvel

Kasutage regulaarselt lihtsaid hooldusvõtteid ja paari ettevaatusabinõud ning oletegi valmis peaaegu kõigiks probleemideks, mis suvisel sõidul võivad ette tulla.

Swap your winter tires for summer ones

Minge üle suverehvidele

Kui vahetate rehve vastavalt hooajale, laske suverehvid alla panna, kui temperatuur jääb püsivalt üle 10 °C. Suverehvid on konstrueeritud heaks soorituseks märjal ja kuival teel soojema ilmaga. Kui olete talverehvid eemaldanud, hoiundage neid kindlasti korrektselt. Rehvid tuleb asetada külili ning neid peab hoidma spetsiaalsetes hoiukottides. Uurige edasimüüjalt, kas nad pakuvad rehvide hoiundamisvõimalusi väljaspool hooaega.

Maintain fluid levels

Hoidke ettenähtud vedelikutasemeid

Vedelike hoidmine ettenähtud tasemel on sõiduki jaoks ülimalt oluline. Võiksite isegi kaaluda veidi paksema õlisegu kasutamist suvel, kuna selline segu talub paremini kuumust.

Kontrollige regulaarselt klaasipesuvedelikku, jahutus- ja pidurivedelikku.

Keep the correct tire pressure

Hoidke õiget rehvirõhku

Soe ilm tähendab, et rehvid kaotavad suvel rõhku kaks korda kiiremini kui talvel. Kujundage harjumus temperatuuri tõustes kontrollida rehvirõhku sagedamini.

Pooltühjad rehvid tekitavad sõidul rohkem soojust. Selliste rehvidega sõitmine suurendab kütusekulu.

Check your battery life

Kontrollige aku kasutusiga

Suvistel temperatuuridel võib aku töökoormus olla mõnikord suurem, eriti kui see aku on teid teeninud juba mitu aastat. Hea oleks lasta asjatundjal seda kontrollida. Aku võib lihtsalt vajada laadimist, aga võib-olla on aeg uus aku muretseda.

Prepare for challenging weather

Olge valmis halvaks ilmaks

Kehva ilma võib ette tulla ka suvel. Soojadel kuudel võib esineda paduvihma, udu, tugevat tuult ning isegi orkaane ja tornaadosid. Olge valmis külglibisemiseks ning õppige, kuidas kasutada rooli tugeva tuule korral.

Driving in winter

Sõitmine talvistes oludes

Kui alustate enne temperatuuri langemist ettevalmistust talvisteks oludeks (kaasa arvatud hädajuhtumid), võite nautida kõiki sõite ka külmematel kuudel. Isegi kui teie talved on liiga soojad jää ja lume tekkimiseks, peaksite talviste hädaolukordade tarvis ettevalmistusi tegema.

Fit winter tires

Paigaldage talverehvid

Spetsiaalsete talverehvide kasutamine on hea mõte, kui teie piirkonnas sajab rohkem lund või temperatuur langeb tihti alla 7 °C. Suverehvid ei sobi hästi talvistele teedele, kuid talverehvid parendavad sõiduki sooritust külmadel kuudel.

Check brakes, defroster, and heater

Kontrollige pidureid, kütteseadet ja soojendit

Pidurite toimimine on oluline aastaringselt, kuid eriti külmal ajal. Kontrollige kindlasti rehve enne talvistele teedele minekut. Kontrollige kütteseadet ja soojendit, et olla valmis külmadeks hommikuteks.

Maintain antifreeze and wiper fluid levels

Hoidke antifriis ja klaasipesuvedelik ettenähtud tasemel

Kasutage kindlasti talvetingimusteks sobivat klaasipesuvedelikku ning kontrollige regulaarselt vedeliku taset. Hea mõte oleks muretseda uued klaasipuhastid enne talve algust, siis olete valmis puhastama tuuleklaasi jääst ja lumest. Hoolitsege jahutussüsteemi eest, selleks jälgige antifriisi taset. Süsteemis peab vee ja antifriisi suhe olema 50/50. Laske seda kontrollida kohalikus töökojas või ostke testrikomplekt.

Change to winter grade oil

Vahetage senine õli talveõli vastu

Paksem õli, mida kasutatakse suvel, ei sobi hästi talvekuudel kasutamiseks. Saate osta spetsiaalset talvel kasutamiseks ettenähtud õli, mis lihtsustab sõiduki käivitamist külmadel hommikutel. Laske õli vahetada enne temperatuuri langemist.

Give your vehicle a rinse

Peske oma sõidukit

Talviste teede turvalisuse huvides kasutatakse soola ja kemikaale, aga need võivad teie autol aja jooksul korrosiooni tekitada. Samuti tuleb nähtavuse huvides tuuleklaas ja aknad puhtana hoida. Peske oma sõidukit regulaarselt, eriti kui märkate mustuse kogunemist.

Drive safely and slow down

Sõitke turvaliselt ja ärge kiirustage

Varuge iga sõidu jaoks lisaaega, et libedatel teedel või halva ilma korral oleks võimalik aeglasemalt sõita. Oluline on teistele sõidukitele teel piisavalt ruumi jätta, sellepärast hoidke eessõitjaga distantsi. Isegi hästi hooldatud teedel muutub lumi libedaks ja tekib jää. Sellepärast õppige toime tulema külglibisemisega.