Estonia ET
Vahetage riiki

Hooajalised rehvid

Kas ma peaksin ostma talverehvid?

Talverehvide eesmärgiks on tagada veojõud ja kontroll sõiduki üle ka külmematel kuudel. Mõnes Euroopa riigis on talverehvide kasutamine seadusega kohustuslikuks tehtud, kuid see on arukas valik ka seal, kus talved on suhteliselt leebed. Mis teeb talverehvid erinevaks?

Need tagavad külma ilmaga suurema sõiduohutuse. Fulda talverehvides on eriline ränisegu, mille eesmärgiks on parandada rehvi sooritusvõimet temperatuuril alla 7 °C. See segu muudab lihtsamaks sõidu alustamise, sõiduki peatamise ja pööramise külmal teel. Aastaringsed või suverehvid võivad küll ka talvel oma tööga hakkama saada, kuid spetsiaalsed talverehvid on konstrueeritud nii, et need tagavad külmaga parema kontrolli auto üle.

Need on loodud pakkuma veojõudu rasketel talvistel teedel. Te märkate kindlasti, et tootelehtedel räägime me talverehvide mustrielementidest. Need lisasisselõiked turvises parandavad rehvi haarduvust rasketel talvistel teedel. Laiemad turviseplokid suurendavad lume ärajuhtimist rehvilt. Kui teie elukohas kattuvad teed talvel jääkoorikuga, pakuvad talverehvid eriti tugevat haarduvust.

Kuidas osta talverehve

Kuna uus EL-i rehvimärgis ei hinda talvise sooritusvõime omadusi, on parem hankida sõltumatuid juhiseid muudest allikatest. Just siin võivad sõltumatud rehvitestid abiks olla. Need erapooletud testijad aitavad teil otsustada, millised rehvi omadused on õiged teie sõiduki, kliima ja sõidustiili osas. Ka kohalik rehvide edasimüüja teab täpsemalt, mis on teie piirkonda sobiv ja saab aidata valiku tegemisel.

Talve-, suve- ja aastaringsete rehvide haarduvus teega on erinev. Erineva turvisemustri või funktsioonidega rehvide üheaegne kasutamine võib sooritust halvendada just siis, kui teil seda kõige vähem vaja on. Optimaalse juhitavuse tagamiseks kasutage kõigil neljal rattal sama tüüpi rehve.

Kui rehvide eest õigest hoolitseda, kestab teie tark investeering kauem. See tähendab rehvide hoiundamist küljel, mitte turvisega vastu aluspinda. Spetsiaalsete kottide kasutamine hooajaväliselt aitab samuti rehve kaitsta. Kui teil ei ole endal piisavalt ruumi, arutage oma kohaliku edasimüüjaga võimalusi hoiundamiseks.

Talverehvide konstrueerimisel on eesmärgiks aidata juhil saavutada talvistel teedel haarduvust. Külmadel kuudel pakuvad need teile sõidumõnu, kuid alati tuleb esikohale seada sõiduohutus. Talverehvide kiirusindeks võib suverehvidega võrreldes olla madalam. Kontrollige oma rehvide soovitavat kiirusindeksit ning hoiduge selle ületamisest.

Hea oleks rehvirõhku ja mustri sügavust sageli kontrollida. Õige rehvirõhu hoidmine aitab rehve maksimaalselt ära kasutada. Mustri sügavus on oluline optimaalse sooritusvõime säilitamisel. Kui talverehvide kasutamine on seadusega sätestatud, on tavaliselt ka seadusega määratud lubatud minimaalne mustrisügavus. EL-i seadusandlusega on minimaalseks suverehvide lubatud mustrisügavuseks määratud 1,6 mm. Talverehvide minimaalseks mustrisügavuseks soovitab Fulda 4 mm.