Estonia ET
Vahetage riiki

Tundke oma rehve

Rehvimasinal pannakse komponendid kokku nn roheliseks rehviks

Kuidas rehve valmistatakse

Te teate, et teie auto on insenerimõtte keerukas tulem, aga vähesed sõitjad mõtlevad sellest, mis kõik kulub rehvi valmistamisele. Rehvid kannavad edasi kõik teie tegevused ja juhtimisliigutused. Selgitame, kuidas need kanduvad kummilt teele.

Rehvimasinal pannakse komponendid kokku nn roheliseks rehviks

Segu valmistamine

Rehvisegu koosneb 30 komponendist. Banbury segistiteks nimetatavatesse masinatesse pannakse erinevat tüüpi kummi, täidismaterjali ja muid koostisosi. Nendes hiiglaslikes segistites valmistatakse must kummitaoline segu, mis läheb edasi töötlemisele.

Rehvimasinal pannakse komponendid kokku nn roheliseks rehviks

Töötlemine

Jahutatud kummisegu suunatakse lõikepingile, kus see lõigatakse ribadeks. Selles etapis valmistatakse ette muud rehvi koostisosad. Selles etapis pannakse lõikepingil lõigatud kummiribadest paika rehvi konstruktsioon.

Rehvimasinal pannakse komponendid kokku nn roheliseks rehviks

Rehvi valmistamine

Selles etapis tehakse valmis see, mida tuntakse rohelise rehvi nime all. Valmimine toimub suure masina abil, mis paigaldab kõik osad õigetele kohtadele. Kuna suurem osa komponente on paigas, näeb roheline rehv välja nagu lõpptoode. Terasvööd, koordid, turvis ja tekstiilelemendid on omal kohal.

Rehvimasinal pannakse komponendid kokku nn roheliseks rehviks

Kõvendamine

Selles etapis rehv vulkaniseeritakse ning sellele antakse lõplik kuju. Rehv asetatakse kõvenduspressi alla, kus antakse rehvile lõplik vorm ja turvisemuster ning lisatakse küljemärgistused.

Rehvimasinal pannakse komponendid kokku nn roheliseks rehviks

Kontroll

Kõiki rehve hindavad hoolikalt koolitatud inspektorid. Kasutatakse spetsiaalseid masinaid, mis märkavad ka kõige tühisemaid defekte. Kvaliteedikontrolli insenerid valivad juhuvaliku alusel tootmisliinilt rehvid ja lõikavad need täpsemaks uurimiseks lahti. Sellele lisaks valitakse mõned rehvid tootmisliinilt ja uuritakse neid röntgeniaparaadiga, et leida sisemisi nõrku kohti. Kõik rehvid peavad vastama rangetele Fulda standarditele.

Rehvi osad

Koordid Rehvi karkass koosneb materjali kihtidest, mida nimetatakse koortideks. Koordid vähendavad elastsust, kuid säilitavad samas rehvi painduvuse. Tavaliselt valmistatakse need kummiga kaetud traadist, mis koosneb punutud kiududest. Rehvi tugevdab karkassikoort, mis asub otse rehvi sisekummi kohal.

Randid Randid on tihenduseks velje ja rehvi vahel. Need valmistatakse punutud kõrgtugevast kummiga kaetud terasest.

Vöö Punutud terastraadist lehed kaetakse kummiga ja asetatakse rehvi ümber. Vööd tagavad rehvi jäikuse ja tugevdavad rehvi. Suurema vastupidavuse ja parema läbistuskindluse huvides on mõned rehvimudelid valmistatud Kevlari kiududest.

Külg Külje välispinnal on valmistaja teave, mida on vaja rehvi kohta teada. Külg ulatub randist turviseni. See eriti paksust kummist valmistatud ala tagab lateraalse stabiilsuse.

Õlg Rehvi õlg on väike kaldserv turvise ja külje vahel. See mängib olulist osa juhitavuse tagamisel kurvis.

Turvis Turvis on koht, kus kumm kohtub teega. See annab rehvile nii haarduvuse kui ka pehmenduse. Paljud rehvi kõige olulisemad omadused sõltuvad kummisegust ja turvise disainist.

Mustrielement ja soon Vesi eemaldatakse rehvilt tänu sügavatele soontele turviseplokkide vahel. Väiksemaid sooni turviseplokkides nimetatakse mustrielementideks. Need on olulised haarduvuse tagamiseks talvetingimustes lumel ja jääl.

Ribi Mõnel rehvil kasutatakse tugevdamiseks ribisid. Ribi paigaldatakse rehvi keskossa, mis on rehvi kõige nõrgem osa.