Estonia ET
Vahetage riiki

Kütusesäästlikkus ja veeretakistus

Kuni 20% teie sõiduki kütusekulust on seotud teie rehvide veeretakistusega. See on takistus, mida rehv kohtab maapinda puutudes. Kergemini veerev rehv vajab vähem kütust, kuna hõõrdumisele ja kuumusele raisatakse väiksem kogus energiat. 

Kütusesäästlikkust hinnatakse 7 erineva kategooria abil vahemikus A-st (kõige kütusesäästlikum kategooria) G-ni (vähim kütusesäästlik kategooria). Kategooriat D sõiduautode puhul ei kasutata.

Eelised

Erinevus kütusekulus hinnanguga A ja G rehvidega autode vahel võib olla kuni 7,5%. See tähendab rehvide kasutusea jooksul enam kui 300 eurot kokkuhoidu.* Valides kütusesäästlikud rehvid, vähendate ka ohtliku CO2 heidet.

Teised kütusekulu mõjutavad tegurid

Optimaalseks kütusesäästlikkuseks veenduge, et teie rehvid on õigesti täis pumbatud. Madal rehvirõhk suurendab veeretakistust ja mõjutab haarduvust märjal. Teie sõiduki kaal ja teie sõidustiil võivad samuti palju muuta. Energiasäästlik sõit ehk „ökosõit” võib teie kütusekulu märgatavalt vähendada.

* Võttes aluseks keskmise kütusekulu 8 liitrit 100 km kohta, kütusehinna 1,50 eurot liiter ja rehvi keskmise läbisõidu 35 000 km

Märgise väärtused on vaid näitlikustamiseks. Konkreetse rehvi valiku/mõõdu väärtused võivad erineda.