Estonia ET
Vahetage riiki

Kütusesäästlikkus ja veeretakistus

Veeretakistus mõjutab kuni 30% kommertsveoki kütusekulust. Madalama veeretakistusega kasutavad rehvid vähem kütust ja eraldavad vähem heiteid.

Kütusesäästlikkust hinnatakse A-st (kõige kütusesäästlikum kategooria) kuni F-ini (kõige vähem kütusesäästlik kategooria). Kategooriat G kommertsveokite puhul ei kasutata.

Eelised

Uute A-hinnanguga rehvide ja F-hinnanguga rehvide kütusesäästlikkuse vahe on kuni 15%. See tähendab rehvide kasutusea jooksul enam kui 7000 eurot kokkuhoidu.*Valides kütusesäästlikud rehvid, vähendate ka ohtlikku heidet.

Teised kütusekulu mõjutavad tegurid

Optimaalseks kütusesäästlikkuseks hoidke rehvid õigesti täis pumbatuna. Soovitatud rõhu järgimisel tagate, et turviseala deformeerub parajalt koorma vedamiseks. Nii koorma kaalul ja rataste kokkujooksul kui ka teie sõidustiilil on oma mõju. „Ökosõit” võib kütusekulu märgatavalt vähendada.

Laadige alla meie kütusesäästlikkuse juhend vihjete ja nõuannete saamiseks.

*Arvutus põhineb järgmisel eeldusel: sõiduki keskmine kütusekulu 32,3 l /100 km → 323 l / 1000 km → 14,7% võimalik sääst = 47,5 l väiksem kütusekulu 1000 km kohta → kütuse hind 1,50 eurot liiter = 71,25 eurot / 1000 km → 100 000 km läbisõitu aastas = 7125 eurot säästu aastas.

Märgise väärtused on vaid näitlikustamiseks. Konkreetse rehvi valiku/mõõdu väärtused võivad erineda.