Estonia ET
Vahetage riiki

Nutikas sõitmine

Nutikas sõitmine

Fuldas katab meie tehnoloogiline innovatsioon tooteid, mis kannavad meie nime, kuid peale selle ka meie pühendumust liiklusohutusele.

Mitte lihtsalt nutikad tooted – peale selle ka nutikas sõit.

Tutvustame kahte olulist algatust teadlikkuse suurendamiseks asjakohase rehvihoolduse ja kontrollimise osas.

  • Fulda laserkontroll – mõõdab täpselt rehvi turvisesügavust meie lasermõõturiga
  • Fulda rõhukontroll – kontrollige rehvirõhku ilma ventiili puudutamata

FULDA LASERKONTROLL

Rehvi turvisesügavuse kontrollimine Fulda laserkontrolliga võtab vaid mõne sekundi.

Mis on laserkontroll?

Laserkontroll on Fulda algatus, mis võimaldab juhtidel lasta spetsiaalsetel liiklusturvalisuse üritustel oma rehvide turvisesügavust täpselt mõõta.

Fulda laserkontrolli liiklusohutuse üritused on algusest peale olnud ülimalt edukad ning praegu toimub neid kogu Euroopas, aga ka Brasiilias, USA-s ja Kanadas.

Meie laserkontrolli tehnikud kasutavad spetsiaalset laserkiirega varustatud tööriista rehvi turvisesügavuse mõõtmiseks. Selleks skannitakse rehvi turviseprofiili.

Turvisesügavuse mõõteriista mõõtmisvahemik on 0,0–11,0 mm, mõõtmistulemused on kõige täpsemad olulises profiilikõrguse vahemikus kuni 4 mm.

Meie partner Saksamaal, kõrgelt hinnatud Automobilclub von Deutschland (Saksamaa Autoassotsiatsioon – AvD) on mitmeid aastaid toetanud Fulda laserkontrolli kui olulist liiklusohutuse alast initsiatiivi.

Ebapiisav turvise sügavus Ohud

Laserkontroll juhib juhtide tähelepanu rehvide kulumise määrale ja ohtudele, mis on seotud ebapiisava turvisesügavusega, näiteks suurem vesiliugu sattumise oht ja lühemad pidurdusmaad märjal teel.

Juhid hindavad piisavat turvisesügavust sageli valesti ning kuigi EL-i seadused lubavad kasutada rehve, mille turvisesügavus on vähemalt 1,6 mm, soovitatakse välja vahetada rehvid, mille turvisesügavus jääb alla 3 mm (4 mm talverehvidel).

Auhinnatud laserkontroll

Me võtame liiklusohutust tõsiselt ning laserkontrolli programm on võitnud auhindu Saksamaal, Euroopas ja kogu maailmas. Teiste hulgas ka järgmised auhinnad.

  • Goldene Brücke – Saksamaa Avalike Suhete Assotsiatsioon (Deutsche Public Relations Gesellschaft)
  • Goldene Pyramide – Berufsverband der Verkaufsförderer und Trainer e.V
  • Euroopa hõbeauhind (European Silver Award) – Promoter’s Associations
  • Euroopa kuldauhind (European Gold Award) – European Promotion Trade Journals
  • World PRO Award – kõrgeim rahvusvaheline auhind eduka müügiedendustöö eest
  • Üks PS ohutuse eest
  • Deutscher Verkehrssichheitspreis – Saksamaa liiklusohutuse kuldne auhind

FULDA RÕHUKONTROLL

Kontrollige rehvirõhku ilma ventiili puudutamata

Mis on rõhukontroll?

Rõhukontroll on maailma esimene mobiilne rehvirõhu kontrollsüsteem, mis mõõdab täpselt rehvirõhku nii, et te ei pea ventiili puudutama.

Rehvirõhu mõõtmiseks peab auto lihtsalt sõitma käimiskiirusel üle testplaatide ning rõhukontrolli süsteem hoolitseb ülejäänu eest.

Süsteem töötab kõikide mudelite või mõõtmete ning rehvitüüpide puhul, kogudes andmeid kontaktpinnal olevatelt sadadelt üksikutelt anduritelt.

Andurid mõõdavad rehvi kõvadust, deformatsiooni ja muid faktoreid, seejärel teisendab tarkvara need andmed rõhunäitajateks.

Ebapiisav rehvirõhk Ohud

Kui rõhk rehvides langeb alla normi, võib see kiirendada rehvide kulumist, suurendades rehvi purunemise ohtu ja halvendades juhitavust.

Sellest hoolimata näitavad uuringud, et rohkem kui üks juht kolmest sõidab rehvidega, mis ei ole piisavalt õhuga täidetud.

Fulda rõhukontrolli programm aitab välja tuua madala rehvirõhuga seotud ohud.