Lithuania LT
Pakeisti šalį

Sezoninės padangos

Pasiruošę kiekvienam metų laikui

Kiekvienu metų laiku yra pavojų, kylančių vairuojant. Paruošę savo automobilį kiekvienam metų laikui, galite mėgautis vairavimu visus metus ir bet kokiu oru.

Būkite pasirengę bet kokiam orui

Jei vykstate į ilgą kelionę, patikrinkite padangas prieš išvažiuodami. Įsitikinkite, kad protektoriaus rašto gylis yra pakankamas – bent mažiausias leistinas 1,6 mm – ir kad padangos yra tinkamai pripūstos. Taip pat nepamirškite patikrinti ir atsarginės padangos.

Kai kuriose šalyse automobilyje visada privalo būti pirmosios pagalbos rinkinys ir įspėjamasis trikampio formos ženklas. Taip pat svarbu turėti rinkinį avarinėms situacijoms su signaliniais ženklais, butelį vandens, užvedimo kabelius, užklotą, gerai matomą įspėjamąją liemenę, popierinių rankšluosčių, automobilinį mobiliojo telefono kroviklį ir stiklo ploviklio. Jei ten, kur gyvenate, būna labai šalta arba daug sninga, taip pat pasiimkite atsarginių drabužių ir užklotų. Jūsų vietinė automobilininkų organizacija gali informuoti apie teisinius reikalavimus dėl automobilinių rinkinių avarinėms situacijoms jūsų vietovėje.

Driving in summer

Vairavimas vasarą

Išsiugdykite paprastą įprotį atlikti padangų priežiūrą, imkitės keleto atsargumo priemonių ir būsite pasiruošę bet kokiam iššūkiui vairuodami vasaros metu.

Swap your winter tires for summer ones

Pakeiskite savo žiemines padangas vasarinėmis

Jei padangas keičiate kiekvieną sezoną, nuimkite žiemines padangas ir sumontuokite vasarines temperatūrai nuolat viršijant 10 °C. Vasarinės padangos šiltu oru pasižymi geresnėmis savybėmis važiuojant šlapiu ar sausu keliu. Nuėmę žiemines padangas, nepamirškite jų tinkamai laikyti. Padangos turi būti paguldytos ant šono ir laikomos specialiuose maišuose. Jūsų padangų pardavėjas gali pasiūlyti jums padangų saugojimo ne sezono metu paslaugą.

Maintain fluid levels

Palaikykite tinkamą skysčių lygį

Svarbu užtikrinti tinkamą transporto priemonės skysčių lygį. Vasarą derėtų naudoti šiek tiek tirštesnę alyvą, kuri geriau atlaiko karštį.

Reguliariai tikrinkite priekinio stiklo ploviklio skysčio, aušinamojo skysčio ir stabdžių skysčio lygį.

Keep the correct tire pressure

Palaikykite tinkamą oro slėgį padangose

Šiltu vasaros oru iš padangų oras išeina dvigubai greičiau nei žiemą. Temperatūrai kylant nepamirškite dažniau patikrinti oro slėgį padangose.

Nepakankamai pripūstos padangos riedėdamos kaista labiau. Važiuojant tokiomis padangomis didėja degalų sąnaudos.

Check your battery life

Patikrinkite akumuliatoriaus eksploatavimo trukmę

Kartais vasarinė oro temperatūra reiškia, kad akumuliatorius dirba sunkiau, ypač jei jį naudojate jau kelerius metus. Patartina patikrinti jį pas profesionalus. Jį gali tekti tik įkrauti arba pakeisti nauju.

Prepare for challenging weather

Pasiruoškite sudėtingoms oro sąlygoms

Vasaros oro sąlygos taip pat gali būti atšiaurios. Smarkios liūtys, rūkas, stiprūs vėjai ar net tokios ekstremalios oro sąlygos kaip uraganai ir tornadai – visa tai gali nutikti ir šiltaisiais mėnesiais. Būkite pasirengę susidoroti su slydimu ir sužinokite, kaip keisti vairavimą pučiant stipriam vėjui.

Driving in winter

Vairavimas žiemą

Jei pasiruošite žiemiškam orui, įskaitant avarinius atvejus, prieš temperatūrai pradedant kristi, galėsite mėgautis kiekviena kelione žiemos mėnesiais. Net jei žiemos jūsų vietovėje yra ne tokios šaltos, kad būtų ledo ar sniego, vis tiek turėtumėte pasiruošti žiemos netikėtumams.

Fit winter tires

Žieminių padangų montavimas

Naudinga naudoti specialias žiemines padangas, jei žiemą sninga dažniau ir smarkiau nei retkarčiais arba jei temperatūra dažnai nukrenta žemiau 7 °C. Vasarinės padangos nėra tokios tinkamos važinėti žiemos keliais, tačiau žieminės padangos gali padėti jūsų automobiliui lengviau išvažiuoti šaltaisiais mėnesiais.

Check brakes, defroster, and heater

Patikrinkite stabdžius, langų atšildymo prietaisą ir šildytuvą

Stabdžių efektyvumas yra svarbus visus metus, ypač šaltaisiais mėnesiais. Nepamirškite jų patikrinti prieš pradėdami važinėti žiemos keliais. Pasiruoškite automobilio užvedimui šaltą rytą, patikrindami langų atšildymo prietaisą ir šildytuvą.

Maintain antifreeze and wiper fluid levels

Palaikykite tinkamą antifrizo ir langų valytuvų skysčių lygį.

Nepamirškite pasirūpinti žiemai skirtu langų valytuvų skysčiu ir stebėkite jo lygį. Prieš žiemai prasidedant derėtų pakeisti langų valytuvus naujais, kad būtų galima efektyviai nuvalyti ledą ir sniegą nuo priekinio lango. Tikrindami antifrizo lygį, patikrinkite ir aušinimo sistemą. Aušinimo sistemoje vandens ir antifrizo turi būti 50/50 santykiu. Patikrinkite jį vietiniame autoservise arba įsigykite tikrinimo rinkinį.

Change to winter grade oil

Pripilkite žieminės alyvos

Vasarą naudojama tirštesnė alyva yra ne tokia tinkama naudoti žiemą. Galite nusipirkti žieminės alyvos, su kuria bus lengviau užvesti transporto priemonę šaltais žiemos rytais. Pasikeiskite alyvą prieš nukrentant temperatūrai.

Give your vehicle a rinse

Nuplaukite savo transporto priemonę

Žiemą kelių saugumas užtikrinamas juos barstant druska ir cheminėmis medžiagomis, tačiau laikui bėgant šios priemonės sukelia transporto priemonės koroziją. Taip pat užtikrinkite matomumą, nuvalydami priekinį stiklą ir langus. Reguliariai nuplaukite savo transporto priemonę, ypač pradėjus kauptis nešvarumams.

Drive safely and slow down

Važiuokite saugiai sulėtindami greitį

Kiekvienai kelionei pasilikite papildomo laiko, kad galėtumėte lėčiau važiuoti slidžiais keliais ar esant blogam orui. Svarbu kitoms transporto priemonėms palikti pakankamai vietos kelyje, todėl per daug nepriartėkite prie priekyje važiuojančios transporto priemonės. Net ir gerai prižiūrimi keliai gali būti apsnigti arba apledėję, todėl išmokite valdyti slydimą.