Lithuania LT
Pakeisti šalį

Sezoninės padangos

Ar turėtumėte pirkti žiemines padangas?

Žieminės padangos skirtos suteikti geresnį sukibimą ir valdymą šaltaisiais mėnesiais. Kai kuriose Europos šalyse jas privaloma naudoti žiemą, tačiau jos gali praversti ir ten, kur žiemos būna gan šiltos. Kuo žieminės padangos skiriasi nuo kitų?

Jos užtikrina saugesnį vairavimą šaltu oru „Fulda“ žieminėse padangose yra specialaus silicio mišinio, pagerinančio padangos eksploatacines savybes temperatūrai nukritus žemiau 7 °C. Dėl šio mišinio lengviau pradėti važiuoti, sustoti ir sukti ant šaltos kelio dangos. Universaliąsias arba vasarines padangas taip pat galima naudoti žiemą, tačiau specialios žieminės padangos skirtos užtikrinti geresnį valdymą šaltu oru.

Jos pagamintos taip, kad suteiktų ypač gerą trauką važiuojant žiemos keliais. Mūsų produktų puslapiuose mes dažnai kalbame apie „lameles“ ant žieminių padangų. Šie papildomi įpjovimai protektoriuje suteikia padangai papildomo sukibimo važiuojant atšiauriomis žiemos kelio sąlygomis. Dėl platesnių protektoriaus blokelių nuo padangos geriau pasišalina sniegas. Jei gyvenate ten, kur žiema yra smarkiai apledėjusių kelių sinonimas, dygliuotos žieminės padangos užtikrins ypač gerą sukibimą.

Kada pirkti žiemines padangas

Kadangi ES padangų ženklinimo etiketėse nėra įvertintos žiemos eksploatacinės charakteristikos, patarimų galite gauti iš nepriklausomų šaltinių. Šiuo atveju gali būti naudingi nepriklausomų ekspertų atlikti padangų bandymai. Šie nešališki vertintojai gali padėti apsispręsti, kurios savybės yra tinkamos jūsų transporto priemonei, klimatui ir vairavimo stiliui. Vietos padangų pardavėjas taip pat gali padėti patikrinti galimus variantus ir žinos apie tai, kokios savybės naudingos jūsų šalyje.

Žieminės, vasarinės ir universaliosios padangos skirtingai sukimba su keliu. Naudojant nevienodo protektoriaus rašto ar savybių padangas, jų eksploatacinės savybės gali suprastėti tada, kai jų labiausiai reikia. Siekdami optimalaus valdymo, visas keturias padangas naudokite vienodas.

Jei žiemines padangas tinkamai prižiūrėsite, jūsų sumani investicija tarnaus ilgiau. Tai reiškia, kad laikyti jas reikia paguldytas ant šono, o ne atremtas protektoriumi. Jei laikysite jas specialiuose maišuose, apsaugosite ne sezono metu. Jei neturite kur laikyti padangų, pasiteiraukite pardavėjo, ar jis neteikia padangų saugojimo paslaugos.

Žieminės padangos yra skirtos geriau sukibti su žiemos keliais. Jos gali užtikrinti didesnį vairavimo malonumą šaltesniais mėnesiais, tačiau pirmoje vietoje visada turi būti saugumas kelyje. Žieminių padangų greičio indeksai gali būti mažesni nei vasarinių padangų. Patikrinkite savo padangų greičio indeksą ir niekada jo neviršykite.

Patartina dažnai tikrinti oro slėgį padangose ir protektoriaus gylį. Palaikydami tinkamą oro slėgį padangose, geriausiai jas išnaudosite. Protektoriaus rašto gylis yra svarbus optimalioms eksploatacinėms savybėms išlaikyti. Ten, kur žieminės padangos yra privalomos, paprastai yra nustatytas ir minimalus protektoriaus rašto gylis. ES įstatymai reikalauja, kad minimalus vasarinių padangų gylis būtų 1,6 mm. „Fulda“ rekomenduojamas minimalus žieminių padangų protektoriaus rašto gylis yra bent 4 mm.