Lithuania LT
Pakeisti šalį

Žinios apie padangą

Padangų gaminimo aparate surinkus padangų komponentus gaunama „žalia“ padanga.

Kaip pagamintos padangos

Tikriausiai žinote, kad automobilis yra sudėtingas inžinerijos kūrinys, tačiau tik nedaugelis vairuotojų susimąsto apie tai, kaip gaminama padanga. Padangos užtikrina, kad atliksite kiekvieną valdymo judesį, kurį atliekate su savo transporto priemone. Mes paaiškiname, kaip jos iš gumos žaliavos patenka ant kelio.

Padangų gaminimo aparate surinkus padangų komponentus gaunama „žalia“ padanga.

Mišinių ruošimas

Padangų gumos žaliavą sudaro apie 30 sudedamųjų dalių. Skirtingų tipų guma, užpildai ir kitos sudedamosios dalys patalpinamos į mašinas, vadinamas Benburio maišytuvais. Šie gigantiški maišytuvai pagamina juodą gumos mišinį, kuris siunčiamas į smulkintuvą.

Padangų gaminimo aparate surinkus padangų komponentus gaunama „žalia“ padanga.

Smulkinimas

Atvėsintas gumos mišinys siunčiamas į smulkintuvą, kuriame yra supjaustomas į juosteles. Šiame etape paruošiami kiti padangų elementai. Čia taip pat iš smulkintuve supjaustytų gumos juostelių formuojama padangos struktūra.

Padangų gaminimo aparate surinkus padangų komponentus gaunama „žalia“ padanga.

Gamyba

Ši proceso dalis yra taip vadinamos „žalios padangos“ konstravimas. Ji gaminama dideliame aparate, visas dalis sudėliojančiame į joms skirtas vietas. Kadangi būna sudėti daugelis komponentų, „žalia padanga“ atrodo beveik kaip užbaigtas gaminys. Joje yra plieninės juostos, pluoštas, protektorius ir austiniai elementai.

Padangų gaminimo aparate surinkus padangų komponentus gaunama „žalia“ padanga.

Vulkanizavimas

Šiame etape padanga vulkanizuojama ir įgauna galutinę formą. Ji patalpinama į vulkanizavimo mašiną, kuri suspaudžia visas padangos dalis, sukuria protektorių ir šoninių sienelių žymėjimą.

Padangų gaminimo aparate surinkus padangų komponentus gaunama „žalia“ padanga.

Tikrinimas

Kiekvieną padangą atidžiai tikrina kvalifikuoti inspektoriai. Taip pat naudojamo specialios mašinos, skirtos nustatyti net ir menkiausius trūkumus. Kokybės kontrolės inžinieriai atsitiktinai parenka padangas nuo konvejerio ir perpjovę jas atidžiau patikrina. Be to, kai kurios padangos pasirenkamos ne iš linijos ir peršviečiamos rentgeno spinduliais, siekiant nustatyti jų vidinius trūkumus. Visos padangos turi atitikti griežtus „Fulda“ standartus.

Padangos dalys

Pluoštas Padangos karkasas sudarytas iš kelių sluoksnių medžiagos, vadinamos pluoštu. Pluoštas sumažina padangos elastingumą, bet išlaiko ją lanksčią. Jis paprastai yra pagamintas iš guma dengtų kordų, sudarytų iš austo pluošto. Padangą sustiprina sluoksnis, vadinamas karkaso pluoštu, kuris klojamas tiesiai virš padangos vidinio apvalkalo.

Briaunos Jos tampriai sandarina padangos ir ratlankio lietimosi vietą. Jos pagamintos iš itin stipraus pinto plieno, padengto guma.

Apsauginė juosta Iš plieninės vielos austi lakštai, padengti guma, apjuosia padangą. Apsauginės juostos užtikrina tvirtumą ir sustiprina padangą. Siekiant pagerinti padangų patvarumą ir pagerinti atsparumą pradūrimams, kai kuriuose padangų modeliuose naudojamas kevlaro kordas.

Šoninė sienelė Išorinėje šoninės sienelės pusėje pateikiama visa gamintojo informacija apie padangą. Pati sienelė tęsiasi nuo briaunos iki protektoriaus. Ši itin storos gumos vieta užtikrina šoninį stabilumą.

Briaunelė Padangos briaunelė – tai maža nuožulni briauna tarp protektoriaus ir šoninės sienelės. Ji atlieka svarbų vaidmenį važiuojant posūkiuose.

Protektorius Protektorius yra ta vieta, kuria padangos guma liečiasi su keliu, suteikia sukibimą ir sušvelnina smūgius. Daugelis svarbiausių padangų savybių priklauso nuo gumos mišinio ir protektoriaus rašto.

Lamelės ir grioveliai Dėl padangoje esančių gilių griovelių, atskiriančių protektoriaus blokelius, išsklaidomas vanduo. Mažesni grioveliai, esantys protektoriaus blokeliuose, yra vadinami lamelėmis – jos atlieka svarbų vaidmenį sukimbant su sniegu ar ledu žiemą.

Briauna Kai kuriose padangose naudojama ši sustiprinta briauna. Ji sustiprina centrą, kuris yra silpniausia padangos dalis.