Latvia LV
Mainīt valsti

Sezonas riepas

Sagatavošanās visiem gadalaikiem

Katrā gadalaikā ir savi braukšanas riski. Sagatavojot automašīnu katram gadalaikam, varat izbaudīt braukšanu visu gadu — neatkarīgi no laika apstākļiem.

Esiet gatavs visiem laika apstākļiem

Ja dodaties tālā braucienā, pārbaudiet riepas pirms došanās ceļā. Pārliecinieties, ka protektora dziļums ir pietiekams — tas nozīmē vismaz likumā noteiktos 1,6 mm — un ka riepas ir pareizi piepumpētas. Neaizmirstiet pārbaudīt arī rezerves riteni.

Dažās valstīs ir noteikts, ka automašīnā vienmēr ir jāatrodas pirmās palīdzības aptieciņai un brīdinājuma trīsstūrim. Ir svarīgi tajā turēt arī avārijas komplektu ar pudeli ūdens, iedarbināšanas kabeļiem, segu, augstas redzamības vesti, papīra dvieļiem, lukturīti, automašīnā lietojamu mobilā telefona lādētāju un vējstikla tīrīšanas šķidrumu. Ja reģionā, kur dzīvojat, mēdz būt ekstremāls aukstums vai sniegs, paņemiet līdzi arī rezerves drēbes un segas. Jūsu vietējā autobraucēju organizācijā jūs informēs par likumā noteiktajām prasībām attiecībā uz ārkārtas komplektu lietošanu jūsu reģionā.

Driving in summer

Braukšana vasarā

Izveidojiet vienkāršu apkopes ieradumu un veiciet dažus piesardzības pasākumus, lai būtu gatavs praktiski jebkuram izaicinājumam, braucot vasarā.

Swap your winter tires for summer ones

Nomainiet ziemas riepas pret vasaras riepām

Ja maināt riepas atbilstoši gadalaikam, demontējiet ziemas riepas un uzmontējiet vasaras riepas, kad temperatūra regulāri pārsniedz 10°C. Vasaras riepas ir paredzētas labākam sniegumam uz slapjas un sausas ceļa virsmas siltos laika apstākļos. Kad ziemas riepas ir demontētas, tās noteikti ir pareizi jānoglabā. Tās ir jānovieto uz sāniem speciālos uzglabāšanas maisos. Iespējams, izplatītājs varēs jums palīdzēt uzglabāt riepas starp lietošanas reizēm.

Maintain fluid levels

Uzturiet šķidrumu līmeņus

Ir svarīgi nodrošināt, lai automašīnas šķidrumu līmeņi būtu pareizi. Vasarā varat pat izmantot nedaudz biezāku eļļas savienojumu, kas var labāk izturēt karstumu.

Regulāri pārbaudiet vējstikla tīrīšanas šķidruma, dzesēšanas šķidruma un bremžu šķidruma līmeni.

Keep the correct tire pressure

Uzturiet pareizu riepu spiedienu

Siltos laika apstākļos un vasarā riepas spiedienu zaudē divreiz straujāk nekā ziemā. Kad temperatūra ir augstāka, ieteicams pārbaudīt riepu spiedienu biežāk.

Ja riepās ir nepietiekams spiediens, ripošanas laikā tās izdala vairāk siltuma. Braucot ar tām, pasliktinās degvielas ekonomija.

Check your battery life

Akumulatora pārbaudīšana

Vasaras temperatūrā dažkārt akumulatoram ir lielāka slodze, it sevišķi ja tas jau ir dažus gadus vecs. Ieteicams lūgt profesionālim to pārbaudīt. Iespējams, tas ir tikai jāuzlādē, bet var arī būt pienācis laiks iegādāties jaunu.

Prepare for challenging weather

Sagatavošanās izaicinošiem laika apstākļiem

Arī vasarā mēdz būt slikti laika apstākļi. No intensīva lietus, spēcīga vēja un miglas līdz tādiem ekstremāliem laika apstākļiem kā vētrām un viesuļiem — to visu var piedzīvot arī gada siltajos mēnešos. Esiet gatavs riteņu izslīdēšanai un uzziniet vairāk par automašīnas gaitas koriģēšanu stiprā vējā.

Driving in winter

Braukšana ziemā

Ja sagatavosieties ziemai — tostarp ārkārtas situācijām —, kamēr temperatūra vēl nav samazinājusies, aukstākajos mēnešos katrs brauciens būs baudāms. Pat ja ziemas ir maigas un ledus vai sniegs nav gaidāms, ieteicams tomēr sagatavoties ārkārtas situācijām ziemā.

Fit winter tires

Uzstādiet ziemas riepas

Ieteicams izmantot speciālas ziemas riepas, ja sniegs ziemā nav reta parādība vai ja temperatūra bieži nokrītas zem 7°C. Vasaras riepas ir mazāk piemērotas ziemas ceļiem, bet ziemas riepas var nodrošināt augstāku sniegumu gada aukstajos mēnešos.

Check brakes, defroster, and heater

Pārbaudiet bremzes, sildītāju un stiklu sildītāju.

Bremžu sniegums ir svarīgs visu gadu un it sevišķi gada aukstajos mēnešos. Pirms braukšanas ziemā noteikti pārbaudiet tās. Sagatavojieties automašīnas iedarbināšanai aukstos rītos, pārbaudot sildītāju un stiklu sildītāju.

Maintain antifreeze and wiper fluid levels

Uzturiet pareizu antifrīza un vējstikla tīrīšanas šķidruma līmeni

Izmantojiet vējstikla tīrīšanas šķidrumu, kas ir piemērots lietošanai ziemā, un pievērsiet uzmanību tā līmenim. Ieteicams pirms ziemas sākuma iegādāties jaunu vējstikla tīrītāja slotiņu komplektu, lai varētu notīrīt no vējstikla ledu un sniegu, kad tas būs nepieciešams. Parūpējieties par dzesēšanas sistēmu, pievēršot uzmanību antifrīza līmenim. Ūdens un antifrīza attiecībai sistēmā ir jābūt 50/50. Pārbaudiet to vietējā autoservisā vai iegādājieties pārbaudes komplektu.

Change to winter grade oil

Pārejiet uz ziemas eļļu

Biezā eļļa, kuru izmantojat vasaras mēnešos, nav piemērota lietošanai ziemā. Varat iegādāties ziemas eļļu, kas jums palīdzēs sagatavoties auto iedarbināšanai aukstos ziemas rītos. Nomainiet eļļu, pirms temperatūra krītas.

Give your vehicle a rinse

Noskalojiet savu automašīnu

Lai braukšana būtu drošāka, ziemā uz ceļiem tiek kaisīts sāls un ķimikālijas, bet tās laika gaitā var izraisīt automašīnas koroziju. Lai panāktu labu redzamību, vējstiklam un logiem ir jābūt tīriem. Tādēļ regulāri mazgājiet automašīnu, it sevišķi, ja novērojat, ka pie tās ir piekaltuši netīrumi.

Drive safely and slow down

Brauciet droši un samaziniet ātrumu

Atliciniet vairāk laika katram braucienam, lai pa slidenu ceļu vai sliktos laika apstākļos varētu braukt lēnāk. Ir svarīgi citiem transportlīdzekļiem atstāt daudz vietas uz ceļa, tādēļ nebrauciet pārāk tuvu priekšā braucošajam transportlīdzeklim. Pat labi uzturēti ceļi apsniegot un apledojot kļūst bīstami, tādēļ uzziniet, kā rīkoties, ja auto ir izslīdējis.