Latvia LV
Mainīt valsti

Sezonas riepas

Vai jums ir jāpērk ziemas riepas?

Ziemas riepas ir izstrādātas tā, lai nodrošinātu vilktspēju un kontroli gada aukstajos mēnešos. Dažās Eiropas valstīs to lietošana ir obligāta, bet tās var būt arī gudra izvēle, pat ja ziema ir salīdzinoši maiga. Ar ko ziemas riepas atšķiras?

Tās piedāvā drošāku braukšanu aukstos laika apstākļos: Fulda ziemas riepās tiek izmantots speciāls silīcija oksīda savienojums, kas uzlabo riepas sniegumu, kad temperatūra ir zemāka par 7°C. Šis savienojums atvieglo gaitas uzsākšanu, automašīnas apturēšanu un pagriezienu veikšanu uz auksta ceļa seguma. Iespējams, arī vissezonas vai vasaras riepas labi darbosies ziemā, bet ziemas riepas ir speciāli izstrādātas, lai nodrošinātu labāku automašīnas vadāmību aukstos laika apstākļos.

Tās ir paredzētas labai vilktspējai uz ziemas ceļiem: Jūs ievērosiet, ka produktu lapās mēs runājam par ziemas riepu “lamelēm”. Šīs papildu spraugas protektorā nodrošina riepai papildu saķeri ar slideniem ziemas ceļiem. Platāki protektoru bloki uzlabo riepas spēju aizvadīt sniegu. Ja dzīvojat reģionā, kur ziemā ceļus klāj bīstama ledus kārta, radžotas ziemas riepas nodrošina sevišķi labu saķeri.

Kā iegādāties ziemas riepas

Tā kā jaunajā ES riepu marķējumā netiek vērtētas snieguma raksturīpašības braukšanai ziemā, ir nepieciešams cits neatkarīgs informācijas avots. Šajā gadījumā var noderēt neatkarīgi riepu testi. Šie objektīvie vērtētāji var palīdzēt jums izlemt, kuras raksturiezīmes ir svarīgas, ņemot vērā jūsu transportlīdzekli, klimatu un braukšanas stilu. Arī jūsu vietējais riepu izplatītājs var palīdzēt iepazīties ar visiem variantiem, un viņam būs zināms, kurš variants ir piemērotāks jūsu reģionam.

Ziemas, vasaras un vissezonas riepām ir dažāda saķere ar ceļu. Kombinējot riepas, kurām nav viens un tas pats protektora raksts vai iezīmes, varat pasliktināt to sniegumu tieši brīžos, kad labs sniegums jums ir vajadzīgs visvairāk. Optimālai vadāmībai izmantojiet vienu un to pašu riepu komplektu uz visiem četriem riteņiem.

Ja par riepām pareizi rūpēsieties, jūsu ieguldījums jums atmaksāsies ilgāk. Tās ir jāuzglabā uz sāniem, nevis ar protektora pusi uz leju. Glabājot riepas speciālos maisos, varēsiet tās aizsargāt pret nevēlamu ietekmi, kamēr tās netiek lietotas. Ja jūsu dzīvesvietā nav piemērotas vietas riepu uzglabāšanai, aprunājieties ar riepu izplatītāju par citām uzglabāšanas iespējām.

Ziemas riepas ir izstrādātas labākai saķerei ar ceļu ziemā. Aukstajos gada mēnešos tās var sniegt braukšanas baudījumu, tomēr braukšanas drošībai vienmēr ir jābūt pirmajā vietā. Ziemas riepām mēdz būt zemāks ātruma koeficients nekā vasaras riepām. Noskaidrojiet savu riepu ieteicamo ātruma koeficientu un nekādā gadījumā to nepārkāpiet.

Ieteicams bieži pārbaudīt riepu spiedienu un protektora dziļumu. Saglabājot pareizo riepu spiedienu, varat gūt maksimālu labumu no riepām. Protektora dziļums ir svarīgs optimāla snieguma nodrošināšanai. Valstīs, kurās ziemas riepu lietošana ir paredzēta tiesību aktos, parasti ir arī noteikts minimālais likumīgi atļautais protektora dziļums. ES tiesību aktos ir noteikts, ka vasaras riepu minimālais protektora dziļums ir 1,6 mm. Fulda iesaka lietot ziemas riepas, kuru protektora dziļums ir vismaz 4 mm.