Latvia LV
Mainīt valsti

Degvielas patēriņa efektivitāte un rites pretestība

20% no automašīnas degvielas patēriņa ir saistīti ar riepu rites pretestību. Tā ir pretestība, ko izraisa riepa, saskaroties ar zemi. Viegli ritošai riepai ir mazāka ietekme uz degvielas patēriņu, tāpēc tiek patērēts mazāks enerģijas daudzums berzei un karšanai.  

Degvielas patēriņa efektivitāte tiek vērtēta, izmantojot 7 dažādas kategorijas, sākot no A (lielākā degvielas efektivitāte) līdz G (mazākā degvielas efektivitāte). D kategorija netiek izmantota pasažieru automašīnām.

Priekšrocības

Atšķirības starp riepām ar A vērtējumu un riepām ar G vērtējumu degvielas ekonomijas ziņā ir līdz pat 7,5%. Tas nozīmē vairāk nekā 300 eiro ietaupījumu riepas kalpošanas laikā.* Izvēloties degvielu ekonomējošas riepas, jūs samazināt arī CO2 izmeši.

Citi faktori, kas ietekmē degvielas patēriņu

Optimālai degvielas patēriņa efektivitātei pārbaudiet, vai riepām ir atbilstošs gaisa spiediens. Zems spiediens riepās samazina rites pretestību un ietekmē saķeri uz slapjas ceļa virsmas. Jūsu automašīnas svars un braukšanas stils arī var radīt lielas atšķirības. Enerģiju taupoša braukšana vai eko braukšana var ievērojami samazināt degvielas patēriņu.

* Balstīts uz vidējo degvielas patēriņu 8 litri/100 km, degvielas cenu 1,5 eiro/litrā un vidējo riepas nobraukumu 35000 km

Parādītajām marķējuma vērtībām ir tikai infomatīvs raksturs. Dažādu riepu modeļu/izmēru vērtības var atšķirties.