Latvia LV
Mainīt valsti

Degvielas patēriņa efektivitāte un rites pretestība

Rites pretestība ietekmē līdz 30% no komerctransporta degvielas patēriņa. Ar zemāku rites pretestību riepa patērē mazāk degvielas un samazina izmešu daudzumu.

Degvielas patēriņa efektivitāte tiek novērtēta no A (vislabākā degvielas patēriņa efektivitātes kategorija) līdz F (vissliktākā degvielas patēriņa efektivitātes kategorija). Komerctransportam netiek izmantots G novērtējums.

Ieguvumi

Degvielas efektivitātes atšķirība starp jaunajām A novērtējuma riepām un F novērtējuma riepām ir līdz pat 15%. Tas nozīmē līdz 7000 eiro liels ietaupījums riepas kalpošanas laikā.* Izvēloties degvielu ekonomējošas riepas, jūs samazināt arī emisijas daudzumu.

Citi faktori, kas ietekmē degvielas patēriņu

Optimālai degvielas patēriņa efektivitātei pārbaudiet, vai riepām ir pareizais gaisa spiediens. Pareizs spiediens nodrošina, ka protektora zona deformējas tikai tik daudz, lai tas netraucētu kravas pārvadāšanai. Kravas svaram un riteņu regulējumam, tāpat kā jūsu braukšanas stilam, arī ir ietekme. “Ekoloģiska braukšana” var nozīmīgi samazināt degvielas patēriņu.

Lejupielādējiet mūsu degvielas ekonomijas pamācību, lai uzzinātu vairāk.

*Aprēķini pamatoti uz šādiem pieņēmumiem: automašīnas vidējais degvielas patēriņš 32,3l uz 100km → 323l uz 1000km → 14,7% potenciālais ietaupījums = 47,5l mazāks degvielas patēriņš uz 1000km → degvielas cena 1,50eiro litrā = 71,25eiro uz 1000km → 100,000km nobraukums gadā = 7,125eiro ietaupījums gadā.

Parādītajām marķējuma vērtībām ir tikai infomatīvs raksturs. Dažādu riepu modeļu/izmēru vērtības var atšķirties.