Poland PL
Zmień kraj

Mądra jazda

Opony

Mądra jazda

Panująca w firmie Fulda kultura nastawiona na postęp technologiczny widoczna jest nie tylko w produktach naszej marki, ale również w naszym zaangażowaniu w bezpieczeństwo na drogach.

Nie tylko mądre produkty, ale również mądra jazda.

  • Wprowadziliśmy na rynek dwa ważne, przełomowe rozwiązania, ułatwiające posiadaczom opon ich prawidłową pielęgnację i kontrolę: Program pomiaru laserem firmy Fulda
  • – Zmierz dokładnie głębokość bieżnika w oponie, korzystając z naszego miernika laserowego. Program kontroli ciśnienia firmy Fulda

Dunlop staje się pierwszym producentem, który wprowadza na rynek oponę ze stalową drutówką i tekstylnym kordem, podnoszącymi komfort jazdy i odporność na ścieranie.

PROGRAM POMIARU LASEREM FIRMY FULDA

Dzięki Programowi pomiaru laserem firmy Fulda sprawdzisz głębokość bieżnika opony w ciągu kilku sekund.

Czym jest Program pomiaru laserem?

Program pomiaru laserem (ang. Fulda Laser Check) to inicjatywa wymyślona przez firmę Fulda, pozwalająca kierowcom na dokładny pomiar głębokości bieżnika w oponach podczas specjalnych imprez poświęconych bezpieczeństwu.

Od samego początku cieszą się one niezwykłą popularnością i obecnie odbywają się w całej Europie, a także w Brazylii, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Nasi technicy zajmujący się pomiarami laserowymi specjalnym narzędziem laserowym skanują profil bieżnika, co pozwala sprawdzić jego głębokość.

Profilometr potrafi dokonać pomiarów z zakresu od 0,0 mm do 11,0 mm, a najbardziej dokładny wynik uzyskuje się dla wysokości profilu do 4 mm.

KONTAKT

Niewystarczająca głębokość bieżnika: Niebezpieczeństwa z tym związane

Program pomiarów laserowych pozwala zwrócić kierowcom uwagę na stopień zużycia opon, a także na niebezpieczeństwa związane z niewystarczającą głębokością bieżnika, takie jak zmniejszona antypoślizgowość i krótsza droga hamowania na mokrej nawierzchni.

Kierowcy często błędnie oceniają rzeczywistą głębokość bieżnika. Pomimo że jej limit, wg przepisów UE, to 1,6 mm, zaleca się wymianę opon, gdy głębokość bieżnika spadnie poniżej 3 mm (w przypadku opon zimowych – 4mm).

Nagrody za program pomiaru laserem Kwestie bezpieczeństwa na drogach traktujemy bardzo poważnie, a nasz program pomiarów laserowych zdobył nagrody w Niemczech, Europie i na całym świecie.

  • Znajdują się wśród nich: Goldene Brücke
  • – przyznawana przez niemiecką instytucję German Public Relations Association Goldene Pyramide
  • – przyznawana przez Association of German Sales Promoters and Sales Trainers Europejski srebrny medal (ang. European Silver Award)
  • – przyznawany przez Promoter’s Associations Europejski złoty medal (ang. European Gold Award)
  • – przyznawany przez European Promotion Trade Journals World PRO Award
  • – najwyższa na świecie nagroda za sukcesy w promocji sprzedaży One PS
  • za bezpieczeństwo Deutscher Verkehrssichheitspreis

PRESSURE CHECK FIRMY FULDA

Zmierz ciśnienie bez dotykania zaworu

Czym jest „Pressure Check”?

„Pressure Check” to pierwszy na świecie mobilny, bezdotykowy system kontroli ciśnienia, pozwalający na dokładny pomiar ciśnienia w oponie bez dotykania zaworu.

Aby zmierzyć ciśnienie, pojazd bardzo powoli przejeżdża przez specjalną platformę, a system Pressure Check zajmuje się resztą.

System działa niezależnie od modelu i wymiarów pojazdu oraz niezależnie od rodzaju opon. Pobiera on dane z setek czujników znajdujących się na powierzchniach styku.

Dane wejściowe dotyczące twardości, zniekształceń i innych parametrów opony są następnie przeliczane przez program komputerowy na ciśnienie.

Niewystarczające ciśnienie w oponach: Niebezpieczeństwa

Jazda na niedopompowanych oponach może pogorszyć prowadzenie pojazdu, a także doprowadzić do przedwczesnego zużycia lub uszkodzenia opony.

Mimo to, wyniki badań pokazują, że ponad 1/3 kierowców nie pompuje należycie opon.

Program Pressure Check firmy Fulda ma na celu pokazanie niebezpieczeństw związanych z niewłaściwym ciśnieniem w oponach.