Slovakia SK
Zmeniť krajinu

Sezónne pneumatiky

Mali by ste si kúpiť zimné pneumatiky?

Zimné pneumatiky sú navrhnuté pre vyššiu priľnavosť a ovládateľnosť počas zimných mesiacov. Ich používanie predpisuje zákon v niektorých európskych krajinách, ale môžu byť dobrou voľbou aj v oblastiach s relatívne miernejšou zimou. Prečo sú zimné pneumatiky iné?

Ponúkajú bezpečnejšiu jazdu v chladnom počasí: Zimné pneumatiky Fulda obsahujú špeciálnu silikovú zložku, ktorá zabezpečí vyšší výkon v teplotách pod 7 °C. Táto zložka uľahčí rozbiehanie sa, zastavovanie sa a otáčanie sa na studených vozovkách. Celoročná alebo letná pneumatika môže byť použiteľná aj v zime, ale pneumatika určená na zimu je vyvinutá tak, aby zabezpečila lepšiu ovládateľnosť v chladnom prostredí.

Sú vytvorené pre masívnu trakciu na zimných cestách: Na stránkach našich produktov nájdete zmienky o „lamelách“ na našich zimných pneumatikách. Tieto zárezy na dezénoch zabezpečujú dodatočnú priľnavosť na náročných zimných cestách. Širšie bloky dezénu zvýšia schopnosť pneumatiky zbaviť sa snehu. Ak bývate v oblasti, kde zimy znamenajú tuhý ľad na vozovkách, zimné pneumatiky s hrotmi poskytnú mimoriadne silnú priľnavosť.

Ako kupovať zimné pneumatiky

Nový štítok EÚ na označenie pneumatík nehodnotí charakteristiku pneumatík v zime, odporúča sa získať nezávislé názory z iného zdroja. Tu môžu byť užitočné nezávislé testy pneumatík. Títo nezaujatí znalci vám môžu pomôcť rozhodnúť, ktoré vlastnosti pneumatík sú dôležité pre vaše vozidlo, podnebie a jazdný štýl. Váš miestny predajca pneumatík vám bude môcť zvážiť vaše možnosti a posúdi, čo bude pre váš región vyhovujúce.

Zimné, letné a celoročné pneumatiky majú rôzne priľnavosti na ceste. Ak kombinujete pneumatiky, ktoré nemajú rovnaké vzory dezénov alebo iné vlastnosti, môže sa ich výkon znížiť práve vtedy, keď ho najviac potrebujete. Optimálnu ovládateľnosť dosiahnete použitím sady rovnakých pneumatík na všetkých štyroch kolesách.

Ak sa postaráte o svoje zimné pneumatiky, vaša predvídavá investícia vydrží dlhšie. Znamená to ukladanie na bokoch, nie ich stranou s dezénom nadol. Ak ich uložíte do špeciálnych vakov, budú chránené v mimosezónnom období. Ak nemáte k dispozícii vhodné miesto, so svojím predajcom sa poraďte o možnostiach uskladnenia.

Zimné pneumatiky sú navrhnuté tak, aby mali vyššiu priľnavosť na zimných cestách. Vďaka ním budete mať lepší zážitok z jazdy počas chladnejších mesiacov, bezpečnosť na cestách však musíte zaradiť na prvé miesto. Zimné pneumatiky môžu mať nižšie rýchlostné kategórie ako ich letné ekvivalenty. Skontrolujte odporúčanú rýchlostnú kategóriu svojej pneumatiky a nikdy ju neprekračujte.

Tlak v pneumatikách a hĺbka dezénu sa odporúča kontrolovať častejšie. Udržiavanie správneho tlaku v pneumatikách pomôže získať z pneumatík maximum. Hĺbka dezénu je dôležitým predpokladom pre udržiavanie optimálneho výkonu. Kde zákon predpisuje zimné pneumatiky, väčšinou určuje aj minimálnu hĺbku dezénu. Zákony EÚ vyžadujú pre letné pneumatiky minimálnu hĺbku dezénu 1,6 mm. Fulda odporúča pre zimné pneumatiky minimálnu hĺbku dezénu 4 mm.