Slovakia SK
Zmeniť krajinu

Nezávislé testy pneumatík

Nezávislé testy pneumatík

Na stránkach našich produktov nájdete odkazy na testy vykonávané organizáciami na testovanie automobilov, automobilových klubov a časopisov. Spoločnosť Fulda si vysoko cení tieto nezávislé hodnotenia.

Tieto testovacie orgány sú nezávislé, preto nemajú dôvod uprednostniť žiadnu zo značiek pneumatík pred inými. Výsledky týchto prísnych testov sú dobrými indikátormi výkonu, ktorý môžete očakávať. Môžu vám pomôcť vybrať pneumatiku vo vašej cenovej kategórii, ktorá spĺňa vaše požiadavky na jazdu.

Testovacie inštitúcie porovnávajú výkony pneumatík v rámci konkrétnej výkonnostnej kategórie a cenovej skupiny. Vyberú približne 15 rôznych charakteristík a každú ohodnotia vo viacerých podmienkach. Väčšinou testujú trakciu, odolnosť voči akvaplaningu, ovládateľnosť na mokrom aj suchom povrchu a brzdenie na mokrom aj suchom povrchu.

Hodnotenia pneumatík EÚ

Nové hodnotenia pneumatík EÚ hodnotia pneumatiky z hľadiska úspory paliva, priľnavosti na mokrej vozovke a hlučnosti. Nezávislé skúšobne testujúce pneumatiky hodnotia 15 charakteristík. Naši inžinieri testujú viac ako 50 výkonnostných kritérií každej pneumatiky Fulda. Môžete požiadať svojho predajcu pneumatík o výkonnostné charakteristiky, ktoré nevypracovala EÚ alebo nezávislé testovacie skúšobne.

Hlavné európske testovacie orgány

ÖAMTC (Der Österreichische Automobil-, Motorrad- und Touring Club): Táto nezisková organizácia bola založená v roku 1896 ako Rakúsky automobilový, motocyklový a touring klub.

Stiftung Warentest: Táto nemecká nadácia poskytuje nezaujaté rady pre širokú škálu produktov, pričom ich hodnotí na stupnici 0,5 (veľmi dobré) po 5,5 (neuspokojivé). Ich systém hodnotenia má značný vplyv na nákup spotrebiteľov v celej Európe.

Logo rakúskeho klubu ÖAMTC (Rakúsky automobilový, motocyklový a touring klub)
Logo nemeckého ochrancu záujmov spotrebiteľov Stiftung Warentest

TÜV SÜD (Technischer Überwachungs-Verein)

Na stránkach Fulda nájdete referencie na organizáciu TÜV pre technické testovanie so sídlom v Nemecku. Sú neutrálnym orgánom, ktorý sa zameriava na udržiavanie bezpečnosti technológií a ochranu osôb a životného prostredia. Už vyše 140 rokov testujú výrobky od vesmírnych technológií až po medicínske vybavenie.

Bezpečnostné kritériá, ktoré stanovuje organizácia TÜV, patria medzi najprísnejšie na svete. Ich bezpečnostné testy a znalosti predpisov sú také dôležité, že každé vozidlo registrované v Nemecku musí mať osvedčenie TÜV alebo jeho ekvivalent skôr, než sa môže použiť na verejných cestách.

Spoločnosť Test World

Tento nezávislý orgán z fínskeho Laponska testuje pneumatiky a autá v zimných podmienkach.

Nemecká inštitúcia TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) je jedným z najdôležitejších technických testovacích orgánov na svete
Fínska spoločnosť Test World sa špecializuje na testovanie zimných pneumatík a áut