Slovakia SK
Zmeniť krajinu

Porozumejte svojim pneumatikám

Starostlivosť o vaše pneumatiky

Ak sa budete pravidelne starať o svoje pneumatiky Fulda zachovajú svoj výkon, až kým ich nevymeníte.

Pneumatiky sa opotrebúvajú postupne, preto nemusí byť ľahké určiť, kedy sa už dezén opotreboval v nebezpečnej miere. Ak budete venovať pozornosť týmto faktorom, spolu s pravidelnou kontrolou a údržbou vám pomôžu sledovať opotrebovanie pneumatík a objaviť zodraté miesto skôr, než sa stane problémom.

Ak pozorujete ťažkosti pri otáčaní, brzdení alebo ovládateľnosti na mokrých cestách alebo cítite nadmerné vibrácie, konzultujte to s vaším predajcom. Môže byť vhodný čas na zámenu pneumatík, vyváženie alebo nastavenie geometrie, ale je možné, že potrebujete novú sadu.

Údržbu pneumatiky môžete vykonávať aj sami, ale je dôležité vedieť, kedy treba prenechať veci odborníkom. V ďalšej časti nájdete užitočné rady k starostlivosti o pneumatiky.

Kontrola tlaku v pneumatikách – pravidelná kontrola prispeje k bezpečnosti jazdy a predlžuje životnosť pneumatiky

Zvyknite si pravidelne kontrolovať tlak: Udržiavanie správneho tlaku v pneumatikách je základným predpokladom najlepšieho výkonu pneumatiky. V tejto časti vysvetlíme, prečo zvýši správny tlak bezpečnosť jazdy a ako predĺži životnosť vašich pneumatík.

Zamieňanie pneumatík – svoje pneumatiky dajte zameniť každých 10 000 – 12 000 km alebo každých šesť mesiacov

Zamieňajte svoje pneumatiky: Zamieňanie pneumatík každých 10 000 až 12 000 km (alebo každých šesť mesiacov) pomôže zabezpečiť rovnomerné opotrebovanie. Tu vysvetlíme, čo máte robiť.

Odborník na pneumatiky vykonávajúci prehliadku – pravidelne kontrolujte hĺbku svojho dezénu

Často kontrolujte svoj dezén: Pravidelnými kontrolami vzorov dezénu zabezpečte bezchybný technický stav pneumatík. V tejto časti preberieme, čo znamenajú niektoré vzory opotrebovania a pomôžeme rozhodnúť, či nie je čas obrátiť sa na odborníka.

Rady od vášho predajcu pneumatík – zistite, ktoré znaky vás upozorňujú na nutnosť výmeny svojich pneumatík

Výmena pneumatík: Pravidelná kontrola a údržba pneumatík predĺži ich životnosť, ale v konečnom dôsledku sa všetky pneumatiky opotrebujú. Zistite, kedy je čas na výmenu pneumatík.