Slovakia SK
Zmeniť krajinu

Výzva spoločnosti Fulda

Výzva spoločnosti Fulda: Zžite sa s elementmi

Fulda Challenge je extrémna športová udalosť, ktorá vyžaduje kombináciu jazdeckých zručností a športového odhodlania. Atléti a celebrity celej Európy sa každú zimu zhromaždia v kanadskom Yukone, aby si zmerali sily v teplotách okolo -40 stupňov.

Pretekajú tu pod vedením legendy pretekov Hans-Joachima Stucka. Rozmanité udalosti a extrémne teploty poskytujú surrealistickú a nebezpečnú zimnú scenériu, ktorá dostane súťažiacich až na hranicu ich možností. Iba najpripravenejší atlét má šancu na víťazstvo.

Extrémne podmienky nepredstavujú výzvu len pre našich súťažiacich, sú dokonalou testovacou platformou aj pre naše zimné pneumatiky.

Výzva

Na každej akcii Fulda Challenge sa vypisujú nové trasy a nové udalosti, ktoré podčiarkujú jej jedinečnosť. Čím ťažšia, čím veľkolepejšia, tým lepšia!

Súťažiaci v minulosti už pretekali na vozidlách SUV aj buggie, na štvorkolkách aj na vznášadlách. Demonštrujú svoju silu a výdrž v lyžovaní, v lezení na ľade, v jazde na kajaku, a dokazujú svoju atletickú zdatnosť v polomaratónoch, v rýchlostnom korčuľovaní alebo na horských bicykloch v mrazivých teplotách.

Kto je s tým spojený

Rastúci úspech akcie Fulda Challenge sa spája s časťou osobností ako sú bývalý futbalista Fredi Bobic, boxer Sven Ottke, bývalý olympijský šampión Lars Riedel, víťaz pretekov Paris-Dakar Jutta Kleinschmidt, osemnásobná držiteľka zlatej medaily Birgit Fischer a desaťbojári Frank Busemann (víťaz z roku 2008) a Joey Kelly (víťaz z roku 2009) – obaja bývalí víťazi Fulda Challenge.