Slovakia SK
Zmeniť krajinu

Vytvorenie vyváženej pneumatiky

Pri porovnávaní pneumatík je dôležité vedieť, že niektoré výkonnostné faktory sú vo vzájomnom rozpore. Inými slovami, optimalizácia jednej vlastnosti môže byť na úkor inej.

K jednému z takýchto kompromisných riešení sa pristúpilo v prípade priľnavosti na mokrej vozovke a úspory paliva. Vzory dezénu, s ktorými sa prirodzene dosahuje dobrý záber v mokrých podmienkach, vytvárajú aj silnejšie trenie medzi pneumatikou a vozovkou. V dôsledku toho je náročné vytvoriť pneumatiku, ktorá získa najvyššie hodnotenie v kategórii úspory paliva a zároveň v kategórii priľnavosti na mokrom povrchu.

Náš prístup

Pracujeme na tom, aby sa nám podarilo vytvoriť pneumatiku, ktorá dosiahne najvyššie skóre v oboch kategóriách. No náš prvoradý cieľ ostáva rovnaký: vyvinúť vyvážené pneumatiky, ktoré spĺňajú očakávania vo všetkých výkonnostných oblastiach. Rovnako ako hodnotenie EÚ, aj toto zahŕňa ďalšie dôležité faktory, napríklad ovládateľnosť vozidla v suchých a mokrých podmienkach, odolnosť voči akvaplaningu a kilometrovú životnosť.