Turkey TR
Ülke değiştir

Lastiklerle ilgili her şey

Lastik rehberi

Yeni lastikler satın alacağınız zaman veya sadece ileride lastiklerinizi yenilemek için fikir edinmek üzere bakınırken, kılavuzumuz lastik jargonunun ayrıntılı açıklamaları ve lastik satıcısına sormanız gereken tüm temel sorularla birlikte nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda size net bilgiler sunacaktır.

Size en uygun lastiği nasıl bulursunuz?

Mevsim lastikleri

Ilıman iklimlerdeki sürücüler yıl boyunca tek bir lastik seti kullanabilir ancak aşırı mevsimsel sıcaklık değişimlerinin olduğu bir bölgede yaşıyorsanız, yaz/kış mevsimleri için ayrı lastik setlerine ihtiyaç duyarsınız. Bazı ülkelerde yasalara göre sürücülerin yılın belirli tarihleri arasında ve uygun koşullarda kış lastikleri kullanması gerekir.

Mevsim lastiklerinin faydaları hakkında daha fazla bilgi alın.

Lastiğinizi anlama

Bir lastik, çok sayıda kısımdan oluşan karmaşık bir mühendislik ürünüdür. Lastiklerin nasıl üretildiği de dahil olmak üzere lastiğiniz hakkında daha fazla bilgi edinin ve lastiğin yanak kısmına hangi bilgilerin basılı olduğunu öğrenin. Lastik ömrünü uzatacak ve sürüş masraflarını azaltacak lastik bakımı konusunda bazı basit ipuçlarını öğrenin.

Lastiklerinizi anlama