Turkey TR
Ülke değiştir

Bağımsız lastik testleri

Bağımsız lastik testleri

Ürün sayfalarımızda otomotiv test kuruluşları, otomobil kulüpleri ve dergilerin yaptığı testlere referanslar yaptığımızı göreceksiniz. Fulda olarak bu bağımsız değerlendirmelere değer veririz.

Test kuruluşları bağımsızdır; bu nedenle, bir lastik markasını diğerine göre kayırması için herhangi bir nedenleri yoktur. Bu zorlu testlerin sonuçları, bekleyebileceğiniz performansın iyi birer göstergesidir. Bu testler, sürüş ihtiyaçlarınıza uygun fiyat aralığında bir lastik seçmenize yardımcı olabilir.

Test kuruluşları, belirli bir performans kategorisi ve fiyat aralığındaki lastiklerin performansını karşılaştırır. Yaklaşık 15 farklı özellik seçip her bir özelliği çeşitli koşullarda test eder. Genellikle çekiş, suda kızaklama direnci, ıslak ve kuru zeminde yol tutuşu ve ıslak, kuru zeminde ve kış koşullarında frenlemeyi test ederler.

AB lastik endeksleri

Yeni AB lastik endekslerinde lastikler yakıt verimi, ıslak zeminde kavrama ve gürültü açısından derecelendirilir. Bağımsız lastik testi kuruluşları 15 özelliği değerlendirmeye alır. Mühendislerimiz her Fulda lastiğini 50'den fazla performans kriteri açısından teste tabi tutar. AB veya bağımsız test kuruluşları tarafından yapılan testlerde ölçülmeyen performans özellikleri hakkında lastik bayinizden bilgi alabilirsiniz.

Avrupa'nın ana test kuruluşları

ÖAMTC (Der Österreichische Automobil-, Motorrad- und Touring Club): Kâr amacı gütmeyen bu kuruluş, 1896 yılında Avusturya Otomobil, Motosiklet ve Tur Kulübü olarak kurulmuştur.

Stiftung Warentest: Almanya merkezli bu vakıf, çok çeşitli ürünlerle ilgili tarafsız danışmanlık sağlar ve her ürünü 0,5 (çok iyi) ile 5,5 (tatmin edici değil) ölçeğinde derecelendirir. Vakfın puanlama sisteminin, Avrupa genelinde müşteri satın alma tercihleri üzerinde önemli bir etkisi vardır.

Avusturya ÖAMTC (Avusturya Otomobil, Motosiklet ve Tur Kulübü) logosu
Alman tüketici gözlemcisi Stiftung Warentest logosu

TÜV SÜD (Technischer Überwachungs-Verein)

Fulda sitesinde, Almanya merkezli bir teknik denetim kuruluşu olan TÜV'e referanslar yapıldığını göreceksiniz. TÜV, teknolojileri güvenli tutmaya, insanları ve çevreyi korumaya odaklı tarafsız bir organizasyondur. 140 yılı aşkın bir süredir, uzay ve havacılıktan medikal ekipmanlara kadar farklı ürünleri test etmektedir.

TÜV tarafından belirlenen güvenlik kriterleri dünyadaki en katı kriterler arasındadır. Güvenlik testi ve uyum konusundaki uzmanlıkları o kadar önemlidir ki, Almanya tescilli tüm araçların yola çıkabilmesi için TÜV veya eşdeğeri bir kuruluşun sertifikasına sahip olması gerekir.

Test World

Finlandiya'nın Lapland kentindeki bu bağımsız test kuruluşu, lastikleri ve otomobilleri kış koşullarında test eder.

Almanya merkezli TÜV (Technischer Überwachungs-Verein), dünyanın en önemli teknik test kuruluşlarından biridir.
Finlandiya'nın Test World dergisi kış lastiği ve otomobil testlerinde uzmandır.