Turkey TR
Ülke değiştir

Fulda teknolojisi

Kuru zeminde daha kısa frenleme

Özel sırt tasarımları daha iyi yol tutuşu için yolla teması en üst düzeye çıkarırken, serimizden seçilen lastikler frenleme gücü uygulanan yolu arttıracak şekilde optimize edilmiştir ve kuru yol yüzeylerinde daha kısa duruş mesafesi sağlar.

Suda kızaklama direnci

Yönlü sırt tasarımı, Fulda'nın benzersiz Aquaflow oluk deseniyle birlikte, sağanak yağış koşullarında lastiğin altından suyun hızlı bir şekilde boşaltılmasını sağlar.

Doğru yol tutuşu

Stabil orta blok ve güçlü omuz blokları birlikte daha doğru yol tutuşu sağlar. Yüksek performans lastiklerimizde, basıncı temas alanı boyunca eşit olarak dağıtan Aşamalı Tümsek Teknolojisi kullanılır. Sonuç, hassas viraj alma kontrolüyle otoyolda yapılan hızlarda daha iyi yol tutuşudur.

Daha düşük yakıt tüketimi

Lastiklerimizde dönüş direncini azaltmak ve yakıt tüketimini iyileştirmek için optimize edilmiş karkas yapısı ve sırt desenleri kullanılır. EcoControl ve EcoControl HP modellerimizdeki Ecotread sırt deseni, yakıt tasarrufuna ve CO2 emisyonlarını azaltmaya yardımcı olur.

Yüksek kilometre performansı

Lastiklerimiz, daha uzun lastik ömrü için yavaş ve dengeli aşınma sağlayacak ve yüksek kilometre performansı gösterecek zor aşınan bileşenlere, daha düz hatlara ve optimize sırt desenlerine sahiptir.

Düşük gürültü seviyesi

Optimize edilmiş sırt bloğu düzenlemesi ve daha düz lastik konturu, daha sessiz ve daha konforlu bir sürüş için iç ve dış gürültü emisyonunu azaltır.

Güvenilir kış performansı

Kış lastiklerimiz, sert hava koşullarını atlatmanızı sağlayacak özel teknolojilere sahiptir. Kristall Control HP ve Kristall Montero 3 lastiklerimizde kullanılan Fulda SnowCatcher teknolojisi, aracınızı sürerken lastiklerin kenetlenen bir ağ oluşturacak şekilde birlikte çalışmasına imkan tanıyan orta oluklara sahiptir ve bu sistem şiddetli kar yağışında bile yola devam etmenizi sağlar.

Aynı zamanda optimize edilmiş karkas yapıları ve özel kış sırt bileşenleri, kış yollarında güvenilir çekiş ve iyileştirilmiş performans sağlar.

Hasara dayanıklı

SUV ve 4x4 lastiklerimizde, lastiklerde genelde hasara yola açan darbelere ve çarpmalara karşı koruma sağlayan yüksek performanslı bir karkas yapı kullanılır.