Turkey TR
Ülke değiştir

Akıllı Sürüş

Akıllı sürüş

Fulda olarak teknolojik yenilikçilik kültürümüz, sadece markamızı taşıyan ürünlere uzanmakla kalmıyor aynı zamanda yol güvenliğine verdiğimiz önemi de kapsıyor.

Sadece akıllı ürünler değil, aynı zamanda akıllı sürüş.

Doğru lastik bakımı ve kontrolü konusunda bilinçlendirme sağlamak amacıyla iki önemli girişimi hayata geçirdik:

  • Fulda Laser Check – Lazer aletimizi kullanarak lastiklerinizin sırt derinliğini doğru şekilde ölçün
  • Fulda Basınç Kontrolü – Subapa dokunmadan lastiklerinizin hava basıncını kontrol edin

FULDA LASER CHECK

Fulda Laser Check ile lastiğinizin sırt derinliğini saniyeler içinde kontrol edin.

Laser Check nedir?

Laser Check, özel güvenlik etkinlikleri sırasında sürücülerin lastiklerinde kalan sırt derinliğini doğru bir şekilde ölçtürmelerini sağlayan bir Fulda girişimidir.

Uygulamaya başlandığından bu yana önemli bir başarı sağlayan Fulda Laser Check yol güvenliği etkinlikleri, artık Avrupa'nın tamamında ve ayrıca Brezilya, ABD ve Kanada'da da gerçekleştiriliyor.

Laser Check teknisyenlerimiz, lastiğin sırt profilini tarayarak lastiğin sırt derinliğini ölçmek için kafa kısmında lazer ışını bulunan özel bir alet kullanıyor.

Profilmetre aletinin 0,0 mm ile 11,0 mm arasında bir ölçüm aralığı bulunuyor ve en doğru ölçümler 4 mm'ye kadar kritik profil yüksekliği aralığında gerçekleşiyor.

Almanya'daki son derece saygın ortağımız Automobilclub von Deutschland (Almanya Otomotiv Derneği – AvD) Fulda Laser Check'i önemli bir yol güvenliği girişimi olarak yıllardır desteklemektedir.

Yetersiz sırt derinliği: Tehlikeler

Laser Check, suda kızaklama ve ıslak yollarda daha kısa fren mesafesi risklerinin atması gibi sırt derinliğinin yetersizliğiyle ilişkili tehlikelere ve lastiklerinin aşınma oranına sürücülerin dikkatini çeker.

Yeterli sırt derinliği genellikle sürücüler tarafından yanlış değerlendirilir. AB mevzuatına göre, sırt derinliği 1,6 mm üzerinde olan lastiklerin kullanımına izin verilse de, sürücülere sırt derinliği 3 mm (kış lastikleri için 4 mm) altında olan lastikleri değiştirmesi tavsiye edilir.

Laser Check Ödülleri

Yol güvenliğini ciddiye alırız. Laser Check programımız Almanya, Avrupa ve dünya genelinde ödüller almıştır. Bu ödüller arasında aşağıdakiler yer alır:

  • Goldene Brücke - Almanya Halkla İlişkiler Derneği tarafından verildi
  • Goldene Pyramide - Almanya Satış Temsilcileri ve Satış Eğitmenleri Derneği tarafından verildi
  • Avrupa Gümüş Ödülü - Reklamcılar Derneği tarafından verildi
  • Avrupa Altın Ödülü - Avrupa Tanıtım Ticaret Dergileri tarafından verildi
  • World PRO Ödülü - Başarılı satış tanıtımı için dünya genelinde verilen en büyük ödüldür
  • Güvenlik için bir PS
  • Deutscher Verkehrssichheitspreis - Almanya Yol Güvenliği Altın Ödülü

FULDA BASINÇ KONTROLÜ

Subapa dokunmadan lastik basıncını kontrol edin

Basınç Kontrolü Nedir?

Basınç Kontrolü, subapa dokunmadan lastiğin hava basıncının doğru bir şekilde ölçülmesini sağlayan dünyanın ilk mobil "temassız" lastik hava basıncı kontrol sistemidir.

Lastik hava basıncını ölçmek için otomobil yürüme hızında test plakaları üzerinden geçer ve Basınç Kontrolü sistemi gerisini halleder.

Sistem, temas alanındaki yüzlerce bağımsız sensörden veri toplayarak, araç modeli veya boyutundan ve kullandığı lastiklerin türünden bağımsız olarak çalışır.

Bu sensörler lastiğin sertlik derecesini, deformasyonunu ve diğer faktörlerini ölçer ve ardından bir yazılımla bunlar basınç ölçümüne dönüştürülür.

Yetersiz lastik hava basıncı: Tehlikeler

Lastiklerin doğru basınçta şişirilmemesi, zamanından önce aşınmaya neden olarak lastiklerin patlaması riskini arttırır ve yol tutuş kabiliyetini düşürür.

Buna karşın, yapılan araştırmalar, her 3 motorlu araç sürücüsünden 1'inden fazlasının lastiklerini doğru şişirmeden araç kullandığını gösteriyor.

Fulda Basınç Kontrolü programı, lastiğin yeterince şişirilmemesinin tehlikelerini vurgulamayı amaçlar.