Сезонні шини

Будьте готові до будь-якого сезону

Кожна пора року пропонує свої складнощі щодо водіння. Своєчасна підготовка автомобіля до будь-якої пори року допоможе зробити враження від водіння приємним незалежно від погодних умов.

Підготуйтеся до всіх типів погоди

Якщо ви збираєтеся в довгу поїздку, перевірте шини, перш ніж рушати. Переконайтеся в доброму стані глибини протектора — тобто не менше 1,6 мм — та правильному тиску ваших шин. Не забувайте перевіряти також запасну шину.

В деяких країнах закон вимагає обов'язково мати в автомобілі аптечку першої допомоги та попереджувальні трикутники. Також важливо мати аварійний комплект, що містить сигнальні ракети, пляшку води, трос, ковдру, світловідбивальний жилет, паперові рушники, ліхтар, внутрішній заряджаючий пристрій для мобільних телефонів та рідину для очищення cкла. Якщо ви живете в регіоні, де взимку буває дуже холодно або йде сніг, треба також брати запасний теплий одяг та додаткові ковдри. Дізнатися про місцеві вимоги законодавства щодо аварійних комплектів в автомобілях для вашої місцевості можна в місцевій автомобільній організації.

Driving in summer

Водіння влітку

Виробіть у себе прості звички виконувати обслуговування та використайте деякі засоби безпеки, і ви будете готові до майже будь-яких проблем, які пов'язані з водінням влітку.

Swap your winter tires for summer ones

Замініть свої зимові шини на літні

Якщо ви змінюєте шини кожну пору року, зніміть свої зимові шини та встановіть літні відразу, як температура стабільно перевищить 10°C. Літні шини розроблені, щоб забезпечувати добрі показники на вологих та сухих дорогах у теплу погоду. Переконайтеся, що належним чином зберігаєте зимові шини після зняття. Їх треба зберігати на боці та в спеціальних чохлах. Також ваш дилер може надавати послуги зберігання в міжсезонний період.

Maintain fluid levels

Підтримуйте рівні рідини

Важливо підтримувати правильні рівні рідини у вашому автомобілі. Ви можете навіть розглянути можливість використання влітку трохи густішого мастила, яке краще витримує спеку.

Виконуйте періодичні перевірки рідини для переднього скла, охолоджувача та гальмівної рідини.

Keep the correct tire pressure

Підтримуйте правильний тиск у шинах

Тепла погода означає, що ваші шини втрачають тиск вдвічі швидше влітку, ніж взимку. Обов'язково перевіряйте тиск у шинах частіше, коли температура зростає.

Шини з недостатнім тиском виділяють більше тепла при коченні. Їзда на таких шинах погіршує економію пального.

Check your battery life

Перевірте ресурс акумулятора

Високі температури влітку іноді ускладнюють роботу акумулятора, особливо якщо він служить вже кілька років. Корисно знайти спеціаліста, який міг би перевірити акумулятор. Можливо, акумулятору потрібна зарядка, або прийшов час купувати новий.

Prepare for challenging weather

Підготуйтеся до важкої погоди

Погода влітку також може бути суворою. Зливи, туман, сильний вітер та навіть такі надзвичайні явища, як урагани та торнадо, можуть трапитися також у теплі місяці. Дізнайтеся, як діяти при заносах та коригувати водіння під час сильного вітру.

Driving in winter

За кермом взимку

Якщо підготуватися до зимової погоди, у тому числі до можливих аварійних ситуацій, заздалегідь — тобто до того, як температура почне падати — можна насолоджуватися кожною подорожжю навіть у більш холодні місяці. Навіть якщо там, де ви живете, зими теплі, і не буває снігу та льоду, все одно необхідно підготуватися до можливих зимових аварій.

Fit winter tires

Підбір зимових шин

Якщо в місцевості, де ви живете, трапляються часті та/або суворі снігопади або температура часто опускається нижче 7°C, корисно встановлювати на автомобіль спеціальні зимові шини. Літні шини демонструють гірші показники на зимових дорогах, у той час як зимові шини допоможуть отримати від автомобіля максимальну ефективність у більш холодні місяці.

Check brakes, defroster, and heater

Перевірте гальма, обігрівач та нагрівач

Добра робота гальм є життєвою необхідністю в будь-яку пору року, особливо взимку. Обов'язково перевірте гальма, перш ніж починати їздити по зимових дорогах. Підготуйтеся до зимових ранків — перевірте свої обігрівач та нагрівач.

Maintain antifreeze and wiper fluid levels

Підтримуйте належний рівень антифризу та рідини для переднього скла

Використовуйте рідину для переднього скла, яка призначена для використання взимку, і слідкуйте за її рівнем. Може бути доброю ідеєю придбати новий комплект двірників до початку зими, щоб ви були готові очищувати переднє скло від снігу та льоду. Для догляду за охолоджувальною системою слідкуйте за рівнем антифризу. Система має містити суміш води з антифризом у співвідношенні 50/50. Перевірте її на місцевій станції технічного обслуговування або придбайте комплект для тестування.

Change to winter grade oil

Перейдіть на мастило зимового сорту

Густіше мастило, яке ви можете використовувати влітку, менше підходить для зими. Ви можете використовувати мастило зимового сорту, яке допоможе вам заводити двигун холодним зимовим ранком. Замініть мастило до того, як наступить зниження температури.

Give your vehicle a rinse

Помийте свою машину

Для безпеки зимових доріг застосовують сіль та хімічні речовини, але вони можуть з часом спричинити корозію вашого автомобіля. Крім того, для забезпечення видимості вам треба тримати переднє скло та вікна в чистоті. Регулярно мийте свою машину, особливо якщо помітите якісь нашарування.

Drive safely and slow down

Ведіть безпечно та знижуйте швидкість

Залиште додатковий час для кожної поїздки, щоб можна було їхати повільніше по слизьким дорогам або за поганої погоди. Важливо надавати іншим машинам досить місця на дорозі, тому не наближайтеся надто близько до машини, що їде перед вами. Навіть добре доглянуті дороги стають слизькими від льоду та снігу, тому навчіться правильно поводитися у випадку заносу.