Економічність витрати пального та опір коченню

Не менше 20 % палива, яке витрачає транспортний засіб, залежить від опору коченню шин. Це опір, з яким шини стикаються під час контакту з поверхнею. Шини з легким коченням вимагають менше пального, оскільки менший об’єм енергії витрачається на тертя та розігрів. 

Економічність витрати пального оцінюється за допомогою 7 різних категорій від A (категорія з найменшою витратою пального) до G (категорія з найбільшою витратою пального). Категорія D не використовується для пасажирських автомобілів.

Переваги

Різниця у витраті пального між автомобілем із шинами класу A та автомобілем із шинами класу G може становити до 7,5 %. Це дає змогу заощадити понад 300 євро за період експлуатації шин.* Вибравши шини, що сприяють економічності витрати пального, можна також зменшити об’єм шкідливих викидів CO2 в атмосферу.

Інші чинники, які впливають на витрату пального

Для оптимальної витрати пального переконайтеся, що шини правильно накачані. Низький тиск у шинах підвищує опір коченню та впливає на ефективність зчеплення на вологій поверхні. Вага автомобіля та стиль водіння також можуть істотно впливати на ці показники. Енергозберігаючий стиль водіння (так зване "еководіння") може значно знизити витрату пального.

* На основі середньої витрати 8 л на 100 км, ціни пального 1,50 євро за літр та середнього пробігу 35 000 км

Показані значення маркування призначено лише для ілюстрування. Значення для певної лінійки шин або розміру можуть відрізнятися.