Зчеплення на вологій поверхні

Зчеплення на вологій поверхні – це важливий аспект, на який слід зважувати, обираючи вантажні або автобусні шини. Показник ЄС визначається вимірюванням гальмівного шляху шини на вологій поверхні.

Зчеплення на вологій поверхні оцінюється від A (категорія з найкоротшим гальмівним шляхом) до F (категорія з найдовшим гальмівним шляхом).

Категорія G не використовується для комерційних транспортних засобів.

Чому зчеплення на вологій поверхні має велике значення

Шини з гарним зчепленням на вологій поверхні матимуть коротший гальмівний шлях на слизьких дорогах. Гальмівний шлях комплекту шин із показником A буде до 30 % коротшим, ніж комплекту шин із показником F, під час повного застосування гальм. Це до 25 метрів різниці.*

Незалежно від того, які шини ви оберете, під час їзди слід завжди дотримуватися рекомендованої відстані для здійснення зупинки.

* Для розрахунку використано типову вантажівку з напівпричепом за умов повної маси причепа 40 тонн зі швидкістю руху 80 км/год. Результати можуть відрізнятися, залежно від транспортного засобу, умов їзди та прийнятого методу випробування.

Показані значення маркування призначено лише для ілюстрування. Значення для певної лінійки шин або розміру можуть відрізнятися.