МАРКУВАННЯ ШИН У КРАЇНАХ ЄС — ОГЛЯД

Аналогічно до маркування енергоефективності на домашніх приладах, нове маркування шин у країнах ЄС полегшує оцінку важливих аспектів безпеки та охорони довкілля. Перейдіть за наведеними нижче посиланнями, щоб дізнатися більше.

Перегляд інформації про маркування шини

Маркування шин у країнах ЄС відображатиметься у вигляді наклейки на всіх нових шинах з листопада 2012 року. Всі дилери зобов’язані надавати цю інформацію. Ви також можете переглянути показники маркування шини у країнах ЄС для кожної шини Fulda на нашому веб-сайті.

Показані значення маркування призначено лише для ілюстрування. Значення для певної лінійки шин або розміру можуть відрізнятися.

Не менше 20 % палива, яке витрачає транспортний засіб, залежить від опору коченню шин. Це опір, з яким шини стикаються під час контакту з поверхнею. Шини з легким коченням вимагають менше пального, оскільки менший об’єм енергії витрачається на тертя та розігрів.

Економічність витрати пального оцінюється за допомогою 7 різних категорій від A (категорія з найменшою витратою пального) до G (категорія з найбільшою витратою пального). Категорія D не використовується для легкових автомобілів.

Переваги

Різниця у витраті пального між автомобілем із шинами класу A та автомобілем із шинами класу G може становити до 7,5 %. Це дає змогу заощадити понад 300 євро за період експлуатації шин.* Вибравши шини, що сприяють економічності витрати пального, можна також зменшити об’єм шкідливих викидів CO2.

Інші чинники, які впливають на витрату пального

Для оптимальної витрати пального переконайтеся, що шини правильно накачені. Низький тиск у шинах підвищує опір коченню та впливає на ефективність зчеплення на вологій поверхні. Вага автомобіля та стиль водіння також можуть істотно впливати на ці показники. Енергозберігальний стиль водіння (так зване «еководіння») може значно знизити витрату пального.

* На основі середньої витрати 8 л на 100 км, ціни пального 1,50 євро за літр та середнього пробігу 35 000 км

Зчеплення на вологій дорозі — це важливий аспект під час придбання шин. Показник ЄС визначається вимірюванням гальмівного шляху шини на вологій поверхні.

Зчеплення на вологій поверхні оцінюється від A (категорія з найкоротшим гальмівним шляхом) до F (категорія з найдовшим гальмівним шляхом).

Показники D і G не використовуються для легкових автомобілів.

Чому зчеплення на вологій поверхні має велике значення

Кілька метрів можуть зіграти важливу роль в екстреній ситуації. Комплект шин класу A забезпечить гальмівний шлях, на 30% менший, ніж комплект шин із показником F. Для пасажирського автомобіля в разі повного застосування гальм на швидкості 80 км/год довжина гальмового шляху зменшиться на 18 м.*

Примітка: під час водіння дотримуйтеся рекомендованої відстані для здійснення зупинки.

* Під час вимірювання згідно з методами тестування, встановленими в Положенні ЄС 1222/2009. Гальмівний шлях може залежати від умов їзди та інших чинників.

Шини створюють частину шуму від їзди автомобіля. Шини з добрими показниками шуму зменшать вплив вашого автомобіля на середовище довкола вас.

Рівень зовнішнього шуму шин показано як значення в децибелах. Піктограми звукових хвиль позначають, наскільки рівень шуму від шини нижчий або вищий за майбутнє обмеження ЄС.

  • 1 чорна хвиля: не має шуму (на 3 дБ або більше нижче за майбутнє обмеження ЄС)
  • 2 чорні хвилі: помірний шум (від майбутнього обмеження ЄС до рівня, нижчого на 3 дБ)
  • 3 чорні хвилі: сильний шум (вище за майбутнє обмеження ЄС)
Уся різниця в децибелах

Збільшення всього на кілька децибелів становить велику різницю в рівнях шуму. Насправді, різниця у 3 дБ подвоює шум, який створює шина.