Предизвикателството на Fulda

Предизвикателството на Fulda: Прегърнете природните сили

Fulda Challenge (Предизвикателството на Fulda) е екстремно спортно събитие, съчетаващо шофьорски умения и спортен хъс. Всяка зима спортисти и знаменитости от цяла Европа идват в Юкон, Канада, за да се състезават при температури от -40 градуса.

Заедно те се състезават под ръководството на легендата в състезанията Ханс-Йоаким Щук. Различните събития и екстремни температури, на фона на сюрреалистичен и опаснен зимен пейзаж, изисква максимума от състезателите. Само най-завършеният спортист има шанс да спечели.

Екстремните условия са не само тест за издръжливост за състезателите, но са и идеалното пътно изпитание за нашите зимни гуми.

Предизвикателството

Всяко Предизвикателство на Fulda предлага нови маршрути и нови събития, всяко от които има свой уникален характер. Колкото по-трудни и по-зрелищни са те, толкова по-добре!

По време на минали събития участниците се състезават с високопроходими автомобили, бъгита, АТВ-та и кораби на въздушна възглавница. Те демонстрират своята сила и издръжливост по време на ски, катерене на лед или състезания с кану-каяк и доказват своята атлетичност по време на полумаратони, бързо пързаляне с кънки или състезания с планински байкове при температури под нулата.

Кой участва

Нарастващият успех на Предизвикателството на Fulda е свързан с включването на участници като бившия футболист Фреди Бобич, боксьора Свен Отке, бившия олимпийски шампион Ларс Ридел, победителя в Париж-Дакар Юта Клайншмидт, осемкратния носител на златен медал Биргит Фишер и десетобойците Франк Буземан (победител през 2008 г.) и Джоуи Кели (победител през 2009 г.) - и двамата предишни лауреати на Предизвикателството на Fulda.