Estonia ET
Vahetage riiki

Tundke oma rehve

Rehvide hooldamine

Regulaarse hoolduse korral kestavad Fulda rehvid kuni päevani, mil need välja vahetate.

Rehvide kulumine toimub järk-järguliselt, sellepärast on raske otsustada, kas kummid on kulunud nii, et turvalisus satub ohtu. Tähelepanu pööramine neile faktoritele koos regulaarse kontrollimise ja hooldusega aitab teil jälgida rehvide kulumist ja tuvastada kahjustused enne, kui need saavad probleemiks.

Kui teil on raskusi märgadel teedel pööramisel, pidurdamisel või juhtimisel, või kui tunnete ülearust vibratsiooni, pidage nõu edasimüüjaga. See võib olla õige aeg rehvide roteerimiseks, tasakaalustamiseks või kokkujooksu korrigeerimiseks. Võib-olla aga on aeg osta uued rehvid.

Teatud rehvihoolduse protseduure saate küll ise teostada, kuid oluline on mõista, millal tuleb ülesanded anda täitmiseks asjatundjale. Allpool leiate kasulikke nõuandeid rehvide eest hoolitsemiseks.

Rehvirõhu kontrollimine – tehke seda regulaarselt ohutuma sõidu ja pikema rehvide kasutusea heaks

Kujundage regulaarsest rehvikontrollist harjumus. Õige rehvirõhk on rehvide parima sooritusvõime hoidmisel peamine tegur. Selles lõigus selgitame, miks õige rõhk aitab kaasa sõiduohutusele ja rehvide pikemale kasutusajale.

Rehvirotatsioon – laske rehve roteerida iga 10 000–12 000 km või iga kuue kuu järel

Rehvirotatsioon. Rehvide roteerimine iga 10 000–12 000 km (või iga kuue kuu) järel aitab kaasa rehvide ühtlasele kulumisele. Selgitame siin, mida tuleb teha.

Rehvide asjatundja teostab kontrolli – kontrollige mustri sügavust regulaarselt

Kontrollige turviseid sageli. Hoidke rehvide tervist, kontrollides regulaarselt turvise kulumismustrit. Selles lõigus selgitame, mida mõned kulumismustrid tähendavad ja aitame otsustada, kas on aeg asjatundjaga nõu pidada.

Nõuandeid teie rehvide edasimüüjalt – tutvuge märkidega, mis viitavad vajadusele rehvid välja vahetada

Rehvide asendamine. Rehvide regulaarne ülevaatamine ja hooldus pikendavad nende eluiga, kuid kõik rehvid kuluvad ükskord lõplikult. Vaadake, millal tuleb rehvid välja vahetada.