Latvia LV
Mainīt valsti

ES RIEPU MARĶĒJUMS — PĀRSKATS

Līdzīgi kā uz virtuves ierīcēm atrodamais enerģijas marķējums ES riepu marķējums palīdz vieglāk novērtēt riepas drošības un vides aspektus. Apmeklējiet tālāk norādītās saites, lai uzzinātu vairāk.

Riepas marķējuma informācijas skatīšana

No 2012. gada novembra ES riepu marķējums uz jaunām riepām tiks nodrošināts uzlīmes veidā. Visiem izplatītājiem obligāti jānorāda šī informācija. ES vērtējumu katrai Fulda riepai varat skatīt arī mūsu vietnē.

Marķējuma vērtībām ir tikai informatīvs raksturs. Dažādu riepu līniju/izmēru vērtības var atšķirties.

20% no automašīnas degvielas patēriņa ir saistīti ar riepu rites pretestību. Tā ir pretestība, ko izraisa riepa, saskaroties ar zemi. Viegli ritošai riepai ir mazāka ietekme uz degvielas patēriņu, tāpēc tiek patērēts mazāks enerģijas daudzums berzei un karšanai.

Degvielas patēriņa efektivitāte tiek vērtēta, izmantojot 7 dažādas kategorijas, sākot no A (lielākā degvielas efektivitāte) līdz G (mazākā degvielas efektivitāte). D kategorija netiek izmantota pasažieru automašīnām.

Priekšrocības

Atšķirības starp ar A kategorijas riepām un ar G kategorijas riepām degvielas ekonomijas ziņā ir līdz pat 7,5%. Tas nozīmē vairāk nekā 300 eiro ietaupījumu riepas kalpošanas laikā.* Izvēloties degvielu ekonomējošas riepas, jūs samazināt arī CO2 emisijas daudzumu.

Citi faktori, kas ietekmē degvielas patēriņu

Optimālai degvielas patēriņa efektivitātei pārbaudiet, vai riepām ir pareizais gaisa spiediens. Zems spiediens riepās samazina rites pretestību un ietekmē saķeri uz slapjas ceļa virsmas. Jūsu automašīnas svars un braukšanas stils arī var radīt lielas atšķirības. Enerģiju taupoša braukšana vai eko braukšana var ievērojami samazināt degvielas patēriņu.

* Balstīts uz vidējo degvielas patēriņu 8 litri/100 km, degvielas cenu 1,5 eiro litrā un vidējo riepas nobraukumu 35 000 km

Saķere uz slapjas ceļa virsmas ir svarīgs faktors, kas jāņem vērā, iegādājoties jaunas riepas. ES vērtējumu nosaka, mērot riepas bremzēšanas ceļu uz slapjas ceļa virsmas.

Saķere uz slapjas ceļa virsmas tiek vērtēta no A (kategorija ar īsāko bremzēšanas ceļu) līdz F (kategorija ar garāko bremzēšanas ceļu).

Vērtējumi D un G netiek lietoti vieglo automašīnu riepām.

Kāpēc saķere uz slapjas ceļa virsmas ir tik svarīga?

Ārkārtas situācijā daži metri var izšķirt visu. Automašīna ar A vērtējuma riepām apstājas par 30% ātrāk nekā automašīna ar F vērtējuma riepām. Pasažieru automašīnai braucot ar ātrumu 80 km/h un lietojot pilnu bremzēšanas spēku, bremzēšanas ceļš ir par 18 metriem īsāks.*

Piezīme. Jums vienmēr jāņem vērā ieteicamais apstāšanās ceļš braukšanas laikā.

*Ja mērīts saskaņā ar Regulā EK 1222/2009 norādītām testu metodēm. Bremzēšanas ceļš ir atkarīgs no braukšanas apstākļiem un citiem ietekmējošiem faktoriem.

Riepas rites troksnis rada daļu no braucošās automašīnas trokšņa. Iegādājoties riepas ar zemu trokšņu līmeņa vērtējumu, varēsiet samazināt braukšanas ietekmi uz apkārtējo vidi.

Riepas ārējais trokšņu līmenis tiek norādīts decibelos. Skaņas viļņa ikona norāda, vai riepas trokšņu līmenis ir zemāks vai augstāks par Eiropā pieļaujamo trokšņu līmeni, kas drīzumā stāsies spēkā.

  • 1 melns vilnis: klusas (3 dB vai vairāk zem Eiropas ierobežojuma, kas drīzumā stāsies spēkā)
  • 2 melni viļņi: vidējas (starp Eiropas ierobežojumu, kas drīzumā stāsies spēkā, un zem 3 dB)
  • 3 melni viļņi: skaļas (virs Eiropas ierobežojuma, kas drīzumā stāsies spēkā)
Decibelu nozīme

Samazinot troksni tikai par dažiem decibeliem, tiek panākta liela atšķirība trokšņu līmeņos. Tātad atšķirība par 3 decibeliem dubulto riepas radīto troksni.